Belföld

Ciucă: megállapodtunk abban, hogy a jövő évben nem növeljük az adókat

2021.11.19 - 06:09

A PNL miniszterelnök-jelöltje a parlamentben tartott sajtótájékoztatóján elmondta, a felek abban is megegyeztek, hogy a jövő évben nem növelik az adókat. Ciucă ugyanakkor megerősítette: a tárgyalásokon rögzített menetrend szerint jövő csütörtökig beiktatják az új kormányt.

Kérdésre válaszolva elmondta: a későbbiekben dől el, hogy ki lesz az a közös miniszterelnök-jelölt, akit a koalícióra lépő pártok javasolni fognak az államfőnek a formális kormányalakítási egyeztetéseken. Hozzátette, hogy pénteken délben a felek újra tárgyalóasztalhoz ülnek.

Ciucă úgy vélekedett: ha a koalíciós pártok felvállalják a jelölését, akkor 'esély van arra', hogy az államfő őt bízza meg kormányalakítással és sikerül is beiktatni a kormányát. 'Ha abból indultunk volna ki, hogy ez nem fog sikerülni, akkor nem lennénk most itt ebben az órában' - fogalmazott. Emlékeztetett arra, hogy korábban egy kisebbségi kormány beiktatásával próbálkozott kijelölt miniszterelnökként, és ehhez nem tudott támogatást szerezni a parlamentben. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Több mint háromezer ember maradt adós

Első lépésben fizetési felszólítást kapnak, de ha erre nem reagálnak 15 naptári napon belül, a végrehajtás folytatódik.
Szatmárnémeti

Fizetési felszólításokat kézbesítenek az adóhivatalok

Azok fognak levelet kapni, akik március végéig nem fizették ki éves helyi adóik legalább felét.
Belföld

e-Factura: be se vezették, de már kivezették

Újabb ágazatokban tették volna kötelezővé az elektronikus számlázást, de meggondolták magukat.