A kormány beszámolója szerint az adózás, a bürokráciacsökkentés, az oktatás és az infrastruktúra, az energiaválság kezelése, valamint a Covid-világjárvány hatásai elleni védelem állt a megbeszélések középpontjában.
A miniszterelnök kijelentette, hogy a kormány prioritásként kezeli az emberek egészségének védelmét, a gazdasági tevékenységek fenntartását és a munkahelyek megőrzését, leszögezve ugyanakkor, hogy az egészségügyi óvintézkedések betartása és az oltás jelenti a legjobb megoldást a lakosság egészségének védelmére.
Elmondta, az állam 2020-ban a GDP 3,6%-át, 2021-ben 1,4%-át fordította a pandémia gazdasági és társadalmi hatásainak elhárítására, és ennek érezhető is a jótékony hatása.
A kormányfő arról is beszámolt, hogy Románia számára megnyílt a lehetőség a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozáshoz, és ez országunk üzleti közössége számára nagyszabású befektetések lehetőségét kínálja, 'mivel az OECD 38 tagországa adja globális szinten a közvetlen külföldi befektetések 90%-át, valamint a világ termelésének és kereskedelmének 70%-át".
A felszólalók elismerően nyilatkoztak az adótörvény egyértelműségéről és kiszámíthatóságáról, valamint a kormánynak arra vonatkozó ígéretéről, hogy nem vezet be új adókat és nem emeli meg a jelenlegieket. A román üzleti élet képviselői hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a bürokrácia csökkentése a digitalizáció révén, valamint az adminisztratív eljárások további egyszerűsítése olyan intézkedések, amelyek az üzleti szféra működését támogatják.
A vasúti, vízi és közúti infrastruktúrafejlesztés, valamint a román és az európai infrastruktúrák összekapcsolása tekintetében a kormányfő emlékeztetett, hogy múlt év végén döntés született egy 73 milliárd eurós beruházási program elfogadásáról, amelyet 2030-ig kell megvalósítani.
AGERPRES