Belföld

Cîţu reméli, hogy még az év vége előtt megalakul az új kormány

2021.10.16 - 14:12
A kormány már elkezdett dolgozni a jövő évi büdzsétervezeten - jelentette ki Florin Cîţu ügyvivő miniszterelnök szombaton.

'Mi már elkezdtük a jövő évi költségvetés megtervezését. Az én szándékom az volt, hogy már az idén, még december előtt elkészüljön ez a tervezet. Ezért fogtunk már hozzá' - fejtette ki Cîţu a Victoria-palotában tartott sajtóértekezleten arra a kérdésre, hogy mikor lehet számítani a 2022-es büdzsétervezetre, figyelembe véve, hogy az országnak jelenleg ügyvivő kormánya van.

Florin Cîţu ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy még az év vége előtt megalakul az új, teljes jogkörű kormány, és kifejtette, sokkal jobb lett volna, ha nem kerül az ország ebbe a helyzetbe.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.