Belföld

Cîţu: kielemzik az összes minisztérium költségvetés-végrehajtását

2021.07.26 - 14:40

A kormányfő emlékeztetett, hogy a költségvetés-kiigazítást megelőzően kielemzik az összes minisztérium költségvetés-végrehajtását, és a kiértékelőt elküldik azt a pénzügyminisztériumnak.

Az egyes minisztériumok büdzséjét az első félévre előirányzott és az első félévben elköltött összeg különbségének megfelelő összeggel egészíthetik ki.

A költségvetés-végrehajtás kiértékelésének eredményeit nyilvánosságra hozzák. 'Azoknak a minisztériumoknak, amelyek az első 6 hónapban nem költötték el az általuk igényelt pénzt, szilárd biztosítékokat kell nyújtaniuk arra, hogy a költségvetés-végrehajtás javulni fog a következő 6 hónapban" - olvasható a kormányfő bejegyzésében.

A miniszterelnök azt is hozzátette, az idei költségvetési deficit az év elején vállalt szinten, vagy alatta lesz.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.