Belföld

Cîţu a prefektusoknak: Nehéz helyzetben vagyunk, senki nem megy szabadságra, nem veszünk ki szabadnapokat

2021.06.19 - 11:50

A kormányfő azt kérte a prefektusoktól, legyenek állandó készenlétben ezekben a napokban, elővigyázatosságra intette őket, és kérte tőlük, hogy készüljenek fel a legnehezebb helyzetekre is.

"Senki nem megy sehova, nem megyünk szabadságra, nem veszünk ki szabadnapokat, mindannyian készen kell hogy álljunk, hogy szükség esetén tudjunk közbelépni" - fogalmazott a kormányfő.

Cîţu elmondta, a videokonferencián megvizsgálják a pénteki nap történéseit, azt, hogy miként reagáltak a hatóságok a nehezebb helyzetekben, majd minden megye prefektusa elmondhatja, milyen problémákkal küzd ezen a téren, milyen segítségre lenne szüksége.

Lucian Bode beszámolója szerint 20 megye 54 településén kellett közbelépniük a belügyi struktúráknak a nagy mennyiségű eső okozta károk elhárítására. A legutóbbi jelentés értelmében Bákó, Konstanca, Ialomiţa, Iaşi, Suceava és Vrancea megyében még folyamatban vannak az akciók. Kiemelte a Vrancea megyei Nereju településen kialakult helyzetet, ahol péntek este 12 munkás egy pótkocsira menekült a hirtelen jött ár elől, és kénytelenek voltak ott tölteni az éjszakát. Mentésük jelenleg folyamatban van - tette hozzá.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Szatmár megyében 477 uniós projektet kellene hamarosan befejezni

Szatmár megyében jelenleg 477 PNRR-projekt zajlik több mint 173 millió euró értékben. A beruházások többsége oktatási, energetikai és infrastruktúra-fejlesztési célokat szolgál.
Szatmárnémeti

Környezethatékonyabbak a szatmári környezetvédők

Négymillió lejből újult meg és lett energiahatékonyabb a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Igazgatóság székháza.
Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.