Belföld

Ciolacu: kommunikálok a kijelölt kormányfővel, de nem bocsátkoztam tárgyalásokba a PNL-vel

2021.10.27 - 09:12

'Elsősorban nem hiszem, hogy fontossággal bír az, hogy találkozott-e a PSD vezetősége a kijelölt kormányfővel. Ma (szerda - szerk. megj.) reggel is beszéltünk telefonon, mert próbálunk politikai megoldást találni a válsághelyzetre. Kommunikálok a kijelölt miniszterelnökkel, ezt pártelnökként kötelességemnek is érzem, mert függetlenül attól, hogy kormányon vagy ellenzékben vagyok, hogy bizalmat szavazok-e vagy sem ennek a kormánynak, kommunikációnak léteznie kell. Ellenben semmiféle tárgyalásokba nem bocsátkoztam a PNL-vel' - szögezte le Ciolacu az arra vonatkozó újságírói kérdésre, hogy miért vannak nem hivatalos, titkos találkozói a PNL vezetőivel és a kijelölt miniszterelnökkel.

Arra a kérdésre, hogy a PSD szeretne-e csatlakozni a Nicolae Ciucă vezette kormányhoz, Ciolacu így válaszolt: a PSD-nek részt kell vennie a kialakult válság megoldásában, emiatt is javasoltuk a 10 sürgős intézkedést, amelyeket bármely beiktatott kormánynak meg kellene hoznia az adott helyzetben. Ha a kormány mégsem teszi ezt meg, akkor a parlamentben fogjuk intézni a dolgokat. (...) A párton belül egyértelmű az a döntés, hogy nem támogatunk kisebbségi kormányt'.

A sajtó azt is megkérdezte tőle, hogy mi a véleménye arról, hogy Florin Cîţu PNL-elnök vehemensen tiltakozik a PSD kormányra lépése ellen.

'Önök azt hiszik, hogy a jelenlegi körülmények között Florin Cîţu úrnak döntő szerep jut? Én más véleményen vagyok' - szögezte le Ciolacu.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.