Bodó Benjámin a párbajtőrvívóknál is tarolt

2021.02.25 - 16:59

Nem tudták bajnoki dobogós helyezéssel megajándékozni edzőjüket, Csiszár Ferencet a Szatmárnémeti VSK, illetve a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívói, ugyanis a felnőtt férfiak bajnokságának egyéni versenyén egyik sem jutott be a legjobb négy közé.
Az olimpiai-, világ- és Európa-bajnokokat felnevelő érdemes edző csütörtökön töltötte 65. életévét, viszont az ünneplésre várni kellett, hiszen a tanítványai reggeltől küzdöttek a bukaresti Ana Pascu Vívócsarnokban. Úgy tűnt az elején, hogy nagy ünnepre készülhet a szatmári vívóiskola, hiszen az VSK és az SK sportolói remekeltek a csoportkörben: az 51 fős mezőnyben Alex Oroian (VSK) a 2., Szabó Szabolcs (SZSK) a 3., Nagy Lehel (VSK) a 7, Anton Cîmpan (SK) pedig a 10. helyről jutott tovább a csoportkörből. Az egyenes kieséses szakaszban viszont sorra búcsúztak a srácok. Nagy Lehel a 16-os tábláig jutott, ott viszont a tőrvívóknál bajnoki címet szerző szatmárnémeti srác, a Temesvári Poli szineiben vívó Bodó Benjámin győzte le. Ugyanebben a körben Oroian csapattársával, Adrian Szilágyival került szembe, továbbjutott, viszont a következő körben Bodó őt is legyőzte. A tőrvívóként az SK-nál nevelkedett srác egyébként az egyenes kieséses szakaszon a elődöntőig csak szatmáriakat vert: az első körben Cîmpant, majd Nagyot, végül Oroiant.
A végelszámolásnál Oroian az 5., Nagy a 12., Szilágyi a 14., Szabó a 17., Cîmpan a 19., Tudor Surducan (SZSK) a 32., Mézinger Márton (SZSK) a 37., Luca Gurza pedig a 49. helyen zártak. Bodó végül a második helyen zárt, miután kikapott a fináléban Mario Perșutól (CSU Craiova).

Vívás: Alex Oroian első, Adrian Dabija második lett Craiován

Uralták a mezőnyt a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub Satu Mare párbajtőrvívói a Craiován rendezett Alfredo Bachelli Trófea nemzetközi megmérettetésen.

Gyászol a szatmári vívóiskola: elhunyt Simona Surducan

Életének ötvenedik évében elhunyt a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívó-edzője, Simona Surducan.

Négy bajnoki címmel zártak a párbajozók

Szép jövő előtt állunk – mondhatnánk azok után, hogy a Szatmárnémeti Sportklub és a Szatmárnémeti Sportlíceum gyerek korosztályos párbajtőrvívói taroltak Bukarestben a korosztályos bajnokságon, ahonnan a harmincból tizenkét érmet hoztak el.