BL-ben folytatja a CFR és az FTC

2020.08.20 - 10:03

Talán túlságosan felületesen kezelte ellenfélként a Ferencváros labdarúgócsapatát a Djurgarden, a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának első selejtezőkörében, ugyanis úgy utaztak Budapestre a szerda esti meccsre, hogy már a Celtic elleni, második fordulóbeli találkozóról beszéltek. A klub vezetői a hét elején úgy fogalmaztak a helyi sajtóban, hogy a lehető ellenfelek közül a legkönnyebbet sorsolta nekik az európai szövetség (UEFA), ezért már elkezdték a számolgatást, hogy a skót csapattal játszanak majd a Fradi elleni győzelem után.

Azonban Szerhij Rebrov edző legényei nem így gondolták, és alaposan rápirítottak a svédekre. A 33. percben Tokmac Nguen (képünkön) egyéni villanása után megszerezte a vezetést a Ferencváros: a kenyai származású norvég csatár rendkívül harcosan szerzett labdát a vendégek térfelének közepén, megtolta, és jó 25 méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (1–0).

A fordulást követően inkább a kontrákra rendezkedett be a Ferencváros, Rebrov taktikája pedig gyorsan beérett, ugyanis egy gyors ellentámadás végén a 62. percben Tokmac másodszor is betalált (2–0), amivel úgy tűnt, el is dönti a mérkőzést, mivel a svédek gyakorlatilag veszélytelenek voltak Dibusz Dénes kapujára. A duplázó Tokmacot váltó Michal Skvarka még biztosabbá tehette volna a hazai sikert, de két óriási helyzetet is elpuskázott. A svéd bajnok az utolsó negyedórára sem tudott változtatni, így a Varga Roland által kihagyott ziccer ellenére is teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Ferencváros.

A Celtic otthonában sorra kerülő jövő heti összecsapásra készülő Ferencváros így várhatóan nem lép pályára az OTP Bank Liga második fordulójában, mivel a klub arra kérte a Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottságát, hogy továbbjutása esetén halassza el a Diósgyőr elleni szombati találkozót.

A román bajnok Kolozsvári CFR Máltán játszott a Floriana ellen. Az ellenfél szívósan védekezett, így hiába Dan Petrescu vezetőedző legénységének a mezőnyfölénye, az első félidőben nem sikerült bevenni az ellenfél kapuját.

A második játékrészben gyorsan megadta magát a máltai bajnok védelme: Michael Pereira balról beadott szöglete után a hosszú oldalon érkező Mike Cestor fejesével vezetést szerzett a CFR (0–1). A kolozsváriak ezt követően át is engedték a labdát és a kezdeményezést a hazaiaknak, akik viszont közeli szabadrúgásaikkal sem tudtak élni, egyik lövésük sem talált kaput. A mérkőzés legvégén a csereként beálló Cătălin Golofca egy ellentámadás végén a bal kapufa közeléből a hálóba fejelte Mario Rondón beadását (0–2), biztossá téve a CFR sikerét.

A siker ellenére a kolozsváriak játéka nem volt meggyőző. A szerdán látott álmos, vontatott játék egészen biztos kevés lesz jövőhéten, amikor a BL-selejtező második fordulójában hazai pályán fogadja a Dinamo Zágrábot.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ

2020–2021-es kiírás, 1. forduló

Ferencvárosi TC – Djurgarden IF 2–0

Gólszerző: Nguen 33., 62.

Továbbjutott: a Ferencváros.

Floriana FC – Kolozsvári CFR 0–2

Gólszerzők: Mike Cestor 53., Golofca 90+7.

Továbbjutott: a CFR.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.