Belföld

Az RMDSZ küldöttségét Kelemen Hunor vezeti

2021.10.21 - 07:53
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség küldöttségét Kelemen Hunor, az alakulat elnöke vezeti a Klaus Iohannis államfővel folytatandó miniszterelnök-jelölési tárgyaláson.

Az RMDSZ-delegációban részt vesz még Cseke Attila fejlesztési miniszter, Csoma Botond képviselőházi frakcióvezető, Turos Lóránd szenátusi frakcióvezető és Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Szigorúbban büntetik a gyermekbántalmazókat

Elfogadta a parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét.