Az Európa Liga is nagy falat a román bajnoknak

2021.08.18 - 11:07

A közel 35 ezer néző előtt rendezett kedd esti meccsen a házigazda FK Crvena zvezda az első veszélyes támadásukból meg is szerezte a vezetést. Igaz, ehhez kellett a kolozsvári védelem hibasorozata: a középpályán elvesztett labda után, a CFR játékosai között a tizenhatosig gurulhatott az előrepasszolt labda, majd a Denis Ciobotariu és Mike Cestor között besétáló El Fardou Ben Nabouhane kapura tudott fordulni, de Giedrius Arlauskis még védett. A kipattanót viszont Milan Pavkov fejjel a kapuba emelte, így az 5. percben már 1–0-s szerb vezetést mutatott az eredményjelző.
Úgy tűnt, hogy a bekapott gól után fel tud állni a román bajnok. A meddő mezőnyfölényben viszont alig veszélyeztette Milan Borjan kapuját, Ciobotariu pedig nyolc méter távolságról sem tudott betalálni.
Viszont túloldalt a második kapura küldött labda is célba ért: a CFR védelme ismét álmodozott egy belgrádi támadásnál, Pavkov hat méteren zavartalanul készíthetett le egy labdát Aleksandar Katainak, aki közelről kilőtte a kolozsvári kaput (2–0).
Fordulás után sem lehetett előre vetíteni azt, ami a meccs hátra levő részébe következett. A CFR továbbra is támadólag lépett fel, Ciprian Deac szabadrúgása után pedig milliméterekkel tévesztett célt a labda. A CFR román válogatott játékosa viszont negyed órával később hibázott, amikor egy hibás passza után kontratámadást indíthatott a belgrádi alakulat, amit Ben Nabouhane góllal zárt (3–0).
Kevesebb mint tíz perccel később megadta a kegyelemdöfést a Crvena zvezda: Ben Nabouhane bal oldali szöglete után Mirko Ivanic fejelhette a labdát a kapuba Mario Camora mögül (4–0).
A hajrában a csereként beállt Denis Alibec szépíthetett volna, azonban lövése a felső lécről pattant vissza.
Maradt a kiütéses vereség, viszont ennek ellenére a CFR játékosai bizakodva várják a jövő heti visszavágót, amikor legalább öt góllal kell nyerjenek a Crvena zvezda ellen, hogy zsinórban második évben bejussanak az EL csoportkörébe. A párharc vesztes csapata az Európa Konferencia Liga csoportkörébe fog játszani.
A CFR egyébként történelme második legnagyobb különbségű vereségét szenvedte le a nemzetközi porondon. A negatív rekordot tavaly, az EL csoportkörében állította fel a román bajnok, amikor az AS Roma 5–0-ra verte a kolozsvári „vasutasokat”.

EURÓPA LIGA, PLAYOFF, 1. MÉRKŐZÉS

FK Crvena zvezda – Kolozsvári CFR 1907 4–0 (2–0)
G.: Milan Pavkov 5., Aleksandar Katai 38., El Fardou Ben Nabouhane 68., Mirko Ivanic 77.

Pesek Attila

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

Továbbjutást ért a sovány 1–1 Andorrában

A hazai 3–0-s győzelem után vakációzni utazott Andorrába a román bajnok Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.