Belföld

Az energiaárak befagyasztására vonatkozó tervezetet nyújt be a parlamentbe a PSD

2021.09.15 - 15:29

A PSD alelnöke, Mihai Tudose szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, javaslatuk lényege, hogy az energiaárak fél éven keresztül nem haladhatják meg a törvény hatályba lépése előtti hat hónapban jegyzett árak átlagát.

A politikus közlése szerint a szolgáltatók árbefagyasztás miatti veszteségeit egy külön erre a célra létrehozott alapból kompenzálná az állam. Az alapot részben az országos költségvetésből, részben az energiatermelők profitjára kivetett ötven százalékos adóból finanszíroznák.

Mihai Tudose megjegyezte, hogy a hatóságok „a lehető legrosszabb pillanatban" liberalizálták az energiaárakat, amikor a hazai termelés messze nem volt elegendő a szükségletek lefedéséhez.

A PSD alelnöke arra szólította fel a kormányt, hogy lásson neki energiaipari befektetésekhez, indítsa újra a marosnémeti és a radnóti hőerűművet. Felhívta arra is a figyelmet, hogy jövőre műszaki felülvizsgálatra szorul a cernavodai atomerőmű két blokkja, ami energiakiesést fog jelenteni.

„Nem fog varázsütésre, egy napról másikra javulni a helyzet. A kormánynak már a megoldások megvalósításán kellene dolgoznia, lassan már késésben, de még az utolsó órában vagyunk. Ha most sem lesz képes kezelni a helyzetet, annak hosszú távú hatásai lesznek a gazdaságra, mert az energiaárak valamennyi termés és szolgáltatás árát befolyásolják" — jelentette ki Mihai Tudose.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.