Belföld

Az első hat hónap után 2,96% százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési deficit

2021.07.27 - 07:07

A pénzügyminisztérium adatai szerint az első hat hónap végén a deficit 33,81 milliárd lej volt. A deficit csökkent a tavalyi év hasonló időszakához képest, amikor 45,17 milliárd lejes, azaz 4,28%-os GDP-arányos hiányt regisztráltak.

2021 januárja és júniusa közötti időszakban a beruházási kiadások 5,23 milliárd lejjel voltak magasabbak, mint az előző év azonos időszakában, a COVID-19 járvány által generált rendkívüli jellegű kifizetések pedig 8,11 milliárd lejre rúgtak - tájékoztat a tárca.

A költségvetési hiánycél ebben az évben a GDP 7,16%-a.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem sokat érnek a bolojani megszorítások

Hatvan százalék fölött az állami eladósodás. Románia már nem tartozik az alacsony adósságú kelet-közép-európai országok közé.
Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.