Szatmárnémeti

Az aradi vértanúkra emlékezünk

2020.10.04 - 13:03

Október 6-án, kedden 17 órakor Szatmárnémetiben, a Zárda-templom falán elhelyezett Gonzeczky János emléktáblánál (Kazinczy / Stefan cel Mare utca) az Aradon kivégzett 13 honvéd tábornok és az 1848–49-es szabadságharc összes vértanújának nemzeti gyásznapján, az RMDSZ szatmárnémeti szervezete, a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés és a Szent István Kör megemlékezést szervez.

A megemlékezés programja a következő: imát mond ft. Istvánfi Szilárd római katolikus lelkésze és nt. Varga Szilárd református lelkipásztor.

Beszédet mond: Magyar Lóránd parlamenti képviselő. Történelmi előadást tart dr. Szőcs Péter Levente történész, a Szatmár Megyei Múzeum igazgató-helyettese. Szavalnak a szatmárnémeti Rákóczi Ferenc Általános Iskola és a Szatmárnémeti Református Gimnázium diákjai.

A megemlékezés koszorúzással ér véget. Közreműködik a Dsida Jenő cserkészcsapat és a székesegyház kórusa.

Fotó: Archív felvétel

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Rákosi: ’56 számkivetett diktátora

Máshol nem elérhető történelmi dokumentumfilm vetítésével emlékezett meg az 1956-os eseményekről a szatmárnémeti RMDSZ október 23-án, hétfőn.
Vidék

Legyünk olyanok, mint Páskándi volt!

Az ő nagy jelleme, és nem a tehetsége emelte ki a tömegből Páskándi Gézát, értékesebb ez a fajta erény, mint a tehetség — hangzott a szatmárhegyi megemlékezésen, ahol most nemcsak a lázadó költő, de pár napja elhunyt felesége emléke előtt is főt hajtottak.
Vidék

A magyar nyelv hű őrére emlékeztek

Szűkre mért életében Csűry Bálint nem csak Népnyelvkutató Intézetet alapított, Szamosháti szótárat állított össze a 30 éven át gyalogosan feljárt falvakban összegyűjtött szavakból, bebizonyítva, hogy egy parasztember emberként is példát mutat számunkra.