Belföld

Arafat:vannak Covid-betegek, akik ragaszkodnak a kórházba való beutaláshoz, pedig állapotuk otthoni kezelést is lehetővé tenne

2021.10.09 - 05:30

'Ez a járványhullám más, mint az előző, hirtelen ugrott meg nagyon sokkal a napi esetek száma, így természetes, hogy nagyobb a nyomás' - magyarázta Arafat a ciolpani-i országos intervenciós központban.

A kórházakra nehezedő nyomás feloldása miatt adták ki a napokban azt a sürgősségi kormányrendeletet, amely lehetővé teszi, hogy a Covid-betegek kezelésében használt bizonyos gyógyszereket, amelyeket eddig kizárólag a kórházi kezelés részeként használtak, szakorvosi javaslatra otthoni kezelésre is felírhassák a nem súlyos állapotban levő pácienseknek - mutatott rá a belügyi államtitkár.

 

Magyarországgal folynak tárgyalások

A román hatóságok Magyarországgal folytatnak tárgyalásokat a súlyos állapotban lévő Covid-betegek átszállításáról - közölte Raed Arafat.
Arafat a ciolpani-i országos intervenciós központban mondta ezt.

Az országos katasztrófavédelem vezetője hozzátette, ki kell dolgozni a betegek átszállításának mindkét fél által elfogadott mechanizmusát, amelyben megszabják, hogy milyen esetben, milyen körülmények között és hány beteget lehetne átszállítani a szomszédos országba.


AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bukarest: a mélybe zuhant a CFR-palota egyik liftje

A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. Heten voltak a lezuhant liftben, öt embert vittek kórházba
Külföld

Joe Biden koronavírusos lett

Koronavírussal fertőződött meg Joe Biden; az elnök lemondta szerdai kampányprogramját - közölte a Fehér Ház.
Belföld

689 koronavírusos eset az országban

58 személyt kezelnek kórházban koronavírussal, közülük nyolcat intenzív osztályon.