Belföld

Arafat: egyértelműen csökkentek a fertőzési számok az utóbbi héten

Fotó: Agerpres
2021.11.12 - 18:02
Raed Arafat, az országos katasztrófavédelem vezetője arról tájékoztatott pénteken, hogy a SARS-CoV-2-megfertőződések száma egyértelműen csökken, de az intenzív terápiás osztályokon a csökkenés már nem ennyire szembeszökő.

November 5-én 8268 új esetet regisztráltak, november 12-én 4844-et, ezen a téren tehát egyértelmű a csökkenés. Az intenzív terápiás osztályokon ápolt betegek száma november 5-én 1877 volt, november 12-én 1733, vagyis a súlyos állapotú betegek száma esetében egyelőre nem olyan látványos a csökkenés, mint a fertőzések esetében, erre még legalább 2-3 hetet kell várni - vélekedett Arafat péntek délutáni sajtótájékoztatóján.

A halálozások esetében is csökkenő tendencia figyelhető meg, de továbbra is magas a Covid-19-ben elhunytak napi száma - tette hozzá a katasztrófavédelem vezetője.

Az országos közegészségügyi intézet adatai szerint november 1. és 7. között a Covid-halálesetek 90,2%-a oltatlan személyeknél következett be. Ugyanebben a periódusban az igazolt fertőzési esetek 69,7%-át oltatlanok körében mutatták ki.

A járvány kezdete óta a Covid-19 halálos áldozatainak 85,8%-a 60 év fölötti személy volt - mondta még Raed Arafat.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bukarest: a mélybe zuhant a CFR-palota egyik liftje

A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. Heten voltak a lezuhant liftben, öt embert vittek kórházba
Külföld

Joe Biden koronavírusos lett

Koronavírussal fertőződött meg Joe Biden; az elnök lemondta szerdai kampányprogramját - közölte a Fehér Ház.
Belföld

689 koronavírusos eset az országban

58 személyt kezelnek kórházban koronavírussal, közülük nyolcat intenzív osztályon.