Anton Cîmpan megnyerte a kadettek kupavidalát

2021.09.26 - 14:53

Román Kupa aranyérmet szerzett a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója, Anton Cîmpan, a kadett korosztályos fiúk szombati versenyén.
A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Pop, Adrian Szilágyi, Simona Surducan edzőötös tanítványa a bukaresti Floreasca Vívóteremben rendezett verseny döntőjében óriásít küzdött a bukaresti Rareș Mărghescuval, és 15-13-as győzelmével pályafutása eddigi legnagyobb sikerést jegyezte.
A szombati versenyen két szatmári legény, Mézinger Márton és Anton Cîmpan remekül kezdtek: a csoportkörből egyenként kilenc győztes és egy-egy vesztes csörtével első és második kiemeltként kerültek főtáblára. Mézinger sima győzelmekkel menetelt az elődöntőig, ahol azonban Mărghescu 15-13-ra legyőzte a szatmárit.
A másik ágon Cîmpannak sem okozott gondot az elődöntőbe jutás, a legjobb négy között pedig a harmadik kiemelt George Petrachét győzte le 15-11-re, a fináléban pedig Mărghescu sem tudta megállítani a fiatal szatmári vívót.
Így az SZSK vívói közül Cîmpan arany, Mézinger pedig bronzéremmel térhet haza, Luca Gurza a 11., Raul Mateșan pedig 23. helyen zárt.
Mézinger Marci vasárnap is remekelt, viszont a juniorok versenyében is az elődöntő jelentette a megállót a 15 éves srácnak, aki így két bronzéremmel tér haza. Cîmpan is jó formában vívott, viszont vasárnap nem jutott be a legjobb négy közé, a negyeddöntőben ugyanis 15–11-re kikapott a bukaresti Daniel Popától (CSA Steaua), így a 7. helyen zárt.
Így is volt miért izgulni a döntőben, hiszen Tudor Surcucan menetelet a fináléig, és egy végletekig kiélezett asszóban 15–14-re kapott ki Popától, így a dobogó második fokára állhatott fel.

Párbajtőr: Cîmpan a főtáblán, Mézinger csapatban a tizedik

Jól szerepeltek a szatmári vívóiskola növendékei egyéniben és csapatban is Szerbiában a Star Kupa 2024 junior korosztályos világkupa-fordulón.

Vívás: Alex Oroian első, Adrian Dabija második lett Craiován

Uralták a mezőnyt a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub Satu Mare párbajtőrvívói a Craiován rendezett Alfredo Bachelli Trófea nemzetközi megmérettetésen.

Gyászol a szatmári vívóiskola: elhunyt Simona Surducan

Életének ötvenedik évében elhunyt a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívó-edzője, Simona Surducan.