A végére elfáradtak a román lányok

2020.12.08 - 09:17

A norvégok hozták a kötelezőt, a román lányok pedig azért hajtottak, hogy ponttal, vagy pontokkal léphessenek tovább a dániai torna középdöntőjébe. 4–4-ig a románok irányítottak, de ekkor a norvég védelem is összekapta magát, így a 12. percig csak egy gólt szereztek Bogdan Burcea szövetségi kapitány tanítványai (5–8). Nem omlott össze a románok játéka, és Denisa Dedu remek kapusteljesítményének is köszönhetően negyedórányi játék után ismét fej fej mellett álltak a csapatok (8–8), s időközben Cristina Neagu is megtörte a jeget. Nora Mörkék egy 4–0-s szériával ismét elléptek ellenfelüktől, de Eliza Buceschi bombáival kapaszkodtak és a szünet előtt egyenlítettek a románok (13–13). A második félidő lényegesen lassabban indult, és a csapatok továbbra is fej fej mellett haladtak. A 40. percben egyszer még átvette a vezetést a román együttes (16–15), viszont az utolsó negyed órában már nem bírták a tempót a „trikolórok”. A norvégok sorra szerezték a gólokat, akik a harmadik meccsüket is meggyőző különbséggel nyerték meg (20–28), így a maximális pontszámmal lépnek tovább a középdöntőbe. A második helyre feljött Németország, amely ikszelt a lengyelekkel, viszont ez a pont nem számít, mivel Lengyelország a csoportban utolsóként búcsúzik az Eb-től. Viszont a németek a románok elleni két pontjukat tovább vihetik, míg Románia a csoportjukból harmadikként, de 0 ponttal várják a holnapi folytatást.
Búcsúzott a dániai női kézilabda Európa-bajnokságtól Csehország is, miután a csoportkör 3. fordulójában a spanyol válogatottól 27–24-es vereséget szenvedtek el. A világbajnoki döntős együttes a meccs elején rendre magához ragadta a kezdeményezést (5–4), de a csehek egy ötgólos szériával fordítottak (5–9), s a szünet előtt már hattal is vezettek (10–16). Ugyanez volt a különbség még a 41. percben is (16–22), amikor Carmen Martín (12) és Nerea Pena (4) a hátára vette a csapatot, és 27–24-re győztek a spanyolok, akik egy ponttal várják a második szakaszt.
A B-csoportból Oroszország maximális pontszámmal jutott tovább, Svédország pedig a spanyolok elleni ikszet viszik magukkal a herningi középdöntős szériába.
Szerdán szünet lesz az Eb-n, csütörtökön a középdöntővel folytatódnak a küzdelmek. Herningben az A- és B-csoportok első három helyezettjei játszanak majd, míg Koldingban a C- és D-csoportok legjobb hat csapata mérkőzik meg. Az azonos csoportból érkező válogatottak nem küzdenek meg még egyszer, ők hozzák magukkal a csoportkörből az egymás elleni mérkőzés eredményét.
A középdöntő után az állva maradt mezőny Herningbe költözik, itt rendezik majd a helyosztókat.
A középdöntő két szériájának harmadik helyezettje december 18-án az 5. helyért küzd, a szériák két két legjobbja pedig az elődöntőbe folttatja szereplését. A döntőt  december 20-án rendezik.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ
B-csoport

Spanyolország – Csehország 27–24 (11–16)

20 év után bajnok a rekordgyőztes

Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27–26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi budapesti döntőben.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.

Visszaült Európa trónjára a norvég válogatott

Visszavette az Európa-bajnoki címét Franciaországtól Norvégia női kézilabda-válogatottja, és immár a nyolcadik Eb-sikerét ünnepelhette. A mostani keretből hárman ötödször értek fel a csúcsra.