A továbbjutásért küzd a Fradi

2020.12.07 - 20:28

Szerhij Rebrov kedd este visszatér nagy sikereinek helyszínére, hiszen a Dinamo játékosaként bajnoki címeket ünnepelhetett az ukrán fővárosban, de a nemzetközi porondon is remekelt a kék-fehérekkel. Kedden viszont ellenfele lesz a Dinamonak, és nosztalgiázásra legfeljebb a mérkőzés után lesz ideje.
Mindkét csapat egyetlen pontot gyűjtött be a Bajnokok Ligája eddigi öt mérkőzésén, azt is, az egymás elleni budapesti találkozón. Az október 28-i 2–2 elsősorban a Dinamonak kedvez, hiszen az ukrán alakulatnak a 0–0, az 1–1, de még a 2–2 is kedvez ma este. Éppen ezért, a Fradinak ma mindent egy lapra kell tennie, hiszen a győzelem a dicsőségen és a továbbjutáson túl jelentős pénzösszeget is hoz a klub számlájára. Az európai szövetség ugyanis minden rúgott gólt, minden megszerzett pontot, és a továbbjutást is több százezer euróval jutalmazza.
Magyar csapat 17 éve nem érte meg a tavaszt a nemzetközi porondon. Akkor a Debreceni VSC az UEFA Kupa 2003/04-es kiírásában a harmadik körig menetelt, s februárban végül a belga Club Brugge búcsúztatta.
A Ferencvárosnál tulajdonképpen mindenki bevethető lesz az Olimpiai Stadionban, az ukránoknál viszont több sérült is van, de számukra a legfájóbb a középpályás Vitalij Bujalszkij kiesése, aki bordatörést szenvedett egy hete a Juventus otthonában.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.