Nagykároly

A tanévkezdésről egyeztettek Nagykárolyban

2020.09.04 - 08:23

Szeptember 14-én a megszabott egészségügyi feltételek betartásával elkezdik a 2020/2021-es tanévet — hangzott el az eseményen.
Kovács Jenő, Nagykároly polgármestere házigazdaként köszöntötte a jelenlévőket. Mint mondta, senki nincs könnyű helyzetben, hiszen a tanévkezdés mindenkit érint: pedagógusokat, szülőket, nagyszülőket s nem utolsósorban a gyermekeket.
„Egyelőre meg kell tanulnunk együtt élni ezzel a vírussal. Reménykednünk kell abban, hogy szerencsénk lesz, hátha megússzuk, és nem alakul ki gócpont sem Nagykárolyban, sem pedig Szatmár megyében. Tartsuk be az óvintézkedéseket, de próbáljunk meg normális, félelem nélküli életet élni! A gyermekek március óta nem voltak iskolában, nekik is szükségük van arra, hogy közösségbe kerüljenek és tanuljanak. Ha meg is jelenik a vírus egy tanintézményben, a megfelelő intézkedéseket követően tegye mindenki a dolgát, és ne essünk kétségbe!” — mondta Kovács.
„Nagyon sok minden vár ránk az elkövetkező időszakban. Iskolakezdés, majd következnek a választások. Azonban mindenkit az érdekel leginkább, hogy mi lesz a gyerekeinkkel, mi lesz az iskolával. Ha figyelemmel kísértük az elmúlt napok, hónapok eseményeit, az láttuk: Bukarestből ugyanúgy segítenek minket, ahogy eddig. Átgondolatlan, gyorsan visszavont rendelkezések, logika nélküli, össze nem egyeztetett szabályok, először a szülőkre, majd később az önkormányzatokra, igazgatókra hárított felelősség. A magam részéről azt tudom mondani: a koronavírus létezik, azonban a helyzet nem annyira fekete, mint amennyire lefestik. Lesznek fertőzöttek, ez egészen biztos, azonban próbáljuk higgadtan kezelni a helyzetet, tartsuk a kapcsolatot a szülőkkel! Ösztönözni kell a gyerekeket arra, hogy tanuljanak meg vigyázni magukra, hiszen az iskolák zökkenőmentes beindítása most a legnagyobb kihívás elé állító feladatunk” — mondta Pataki Csaba megyei tanácselnök.
A jelenlévők egyetértettek abban, hogy nem lesz egyszerű a tanévkezdés, hiszen az online oktatást segítő didaktikai eszközökkel nem állnak fényesen az intézmények. A tej-kifli programról Pataki Csaba elmondta, hogy nemcsak ezzel kapcsolatban nincsenek konkrétumok, hanem a gyermekek iskolai étkeztetésével kapcsolatban sem. További kérdések vetődnek fel a szakoktatással kapcsolatban is, azonban úgy tűnik, válaszokat csak a gyakorlatban kaphatnak az érintettek.

 

Ajánljuk még a témában:

Nagykároly

Kelemen Hunor Nagykárolyban: Kiszámíthatóságra, biztonságra vágynak a gazdák

Nagykárolyi gazdafórumon vett részt Kelemen Hunor az RMDSZ államelnökjelöltje: „Amiket a mezőgazdasággal kapcsolatban javasolunk, azt mind mezőgazdasághoz értők, szakpolitikusok állították össze.”
Nagykároly

Star Select: az idei lesz a tizenegyedik tehetségkutató

Nagykárolyban 2024-ben is keresik az év hangját.
Nagykároly

IV. Észak-nyugati Business Fórum

Üzletember találkozó és gazdasági fórum lesz pénteken Nagykárolyban.