A románokon is keresztülgázoltak a horvátok

2020.12.11 - 11:45

Úgy tűnt, hogy a „trikolórokon” nem fognak ki a horvátok, hiszen az elején kézbe tartva a mérkőzést négy gól fórt is sikerült szerezniük (4–8). A horvát cserék viszont megtették a magukét, és egy hét perces, hétgólos sorozatot produkálva fordítottak (11–8). A románok tizenkét perc alatt csak kétszer találtak be, így a szünetre 14–10-es horvát előnnyel mehettek a felek.
Egyértelműen látszódott, hogy a románoknak kevés volt a variációs lehetőségük, a horvátok pedig az előnyük birtokában megfontoltan játszhattak. Mínusz hatról (17–11) kettőig fel is jöttek (19–17), ám a horvátok időkérése elvágta a lendületet, és jó védekezéssel meg tudták fogni a meccset.

NŐI KÉZILABDA, EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
1. forduló, 1. csoport

Montenegró – Oroszország 23–24 (13–13)
Franciaország – Spanyolország 26–25
Az állás: Oroszország 6 pont, Franciaország 6, Dánia 2, Svédország 1, Spanyolország 1, Montenegró 0.
1. forduló, 2. csoport
Horvátország – Románia 25–20 (14–10)
Hollandia – Norvégia 25–32
Az állás: Norvégia 6, Horvátország 6, Hollandia 2, Németország 2, Magyarország 0, Románia 0.

20 év után bajnok a rekordgyőztes

Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27–26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi budapesti döntőben.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.

Visszaült Európa trónjára a norvég válogatott

Visszavette az Európa-bajnoki címét Franciaországtól Norvégia női kézilabda-válogatottja, és immár a nyolcadik Eb-sikerét ünnepelhette. A mostani keretből hárman ötödször értek fel a csúcsra.