A második fordulóban játszik a Fradi és a CFR

2021.07.19 - 15:17

19 órától a Kolozsvári CFR Gibraltáron játszik a Lincoln Red Imps együttessel. A házigazda alakulat az előző körben simán vette az akadályt, és 7–2-es összesítéssel búcsúztatta Luxemburg legjobbját, a CS Fola Esch alakulatot.
Ezzel szemben a CFR a vártnál nehezebben biztosította helyét a BL-selejtező második fordulójában: az FK Borac Banja Luka elleni hazai 3–1 után a bosnyák városban 2–0-ra nyert a hazai csapat, így hosszabbításba torkolt a meccs, és a 118. percben szerzett góllal jutott tovább Marius Șumudică edző legénysége.
Papíron könnyebb a CFR mai ellenfele, viszont tanulnia kell a boszniai meccsből. A román bajnok sok kritikát kapott idehaza, és ha nem javít a csapat a teljesítményén, akkor a gibraltári ellenfele még meg is lepheti őket.
A Ferencváros ezzel szemben kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel búcsúztatta múlt héten a koszovói FC Prishtinát. Viszont Peter Stöger edző alakulata nem nyújtott magabiztos teljesítményt, így nehéz feladat várhat a zöld-fehérekre az FK Žalgiris Vilnius elleni párharcban, amennyiben nem javítanak a játékukon. A litván bajnok egyébként „régi” ismerőse a Honvédnak, ugyanis a kispestiekkel már kétszer is szembe került európai kupasorozatban: 2002-ben búcsúztatta a Honvédot az Intertotó kupa első fordulójában, 2019-ben viszont kikapott a Kispesttől az Európa Liga-selejtező első fordulójában.
Továbbjutás esetén egyébként már lehet tudni, hogy mely csapatok várnak a selejtező utolsó előtti, harmadik fordulójában a CFR-re és a Ferencvárosra. Mindkét együttesre nagyon kemény ellenfelek várnak: a kolozsváriak a szlovák Slovan Bratislava és a svájci Young Boys párharc győztesével mérkőzhetnek majd. A Fradi a cseh SK Slavia Prahával játszhat majd az augusztus 3-án kezdődő harmadik fordulóban.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

1. mérkőzés
19.00
: Lincoln Red Imps FC (gibraltári) – Kolozsvári CFR
Közvetíti: Digi Sport, Look Sport.

21.00: Ferencvárosi TC – FK Žalgiris Vilnius (litván)
Közvetíti: M4 Sport

Pesek Attila

Fotó: uefa.com

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.