Nagykároly

A jövő bölcsőjét ringatják

Fotó: Rekettye Kulturális Egyesület
2021.12.08 - 17:27
Minőségi közös programok szervezése mellett a hagyományőrzés, az örökölt értékek továbbadása a céljuk a Rekettye Kulturális Egyesület tagjainak. Az egyesület több évtizedes múltra tekint vissza.

„Hitvallásunk, hogy a jövő bölcsőjét ringatjuk, ha a kisgyermekeknek minőségi időtöltést biztosító programokat szervezünk. Ebben a korban, amikor még óvodások és kisiskolások, sőt, talán még előbb is, meghatározó benyomásokat szereznek a gyermekek a világról. Nagy felelősségünk nekünk, szülőknek és pedagógusoknak, hogy milyen élmények hatnak rájuk, milyen befolyások érik őket” — hangsúlyozta Székely Sára, az egyesület művészeti vezetője, emlékeztetve arra is, hogy a Rekettye Kulturális Egyesület célja, hogy olyan közeget teremtsen a legkisebbek számára (is), amely segíti a biztonságos érzelmi kötődés kialakulását, és az eleinktől örökölt értékek mentén formálódik.
„Programjaink népszerűségének titka egyrészt az az életszeretet és a közösségformáló erő, amely a hagyományainkban gyökerezik, másrészt oktatóink kiemelkedő tudása és példaértékű embersége. Állandó foglalkozásunk a legkisebbek számára az aprók tánca, amelyet Maier Reimond, »Raji bácsi« tart, Nauner Agárdi Éva citera- és népiének-oktatónk pedig a népi gyermekjátékok és népdalok világába vezeti be őket. Oktatásaink a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósulnak meg, s nagyon hálásak vagyunk a kapott támogatásokért.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítványnak köszönhetően pedig már ötödik éve szervezzük meg Esztendőtől esztendeig címmel meghirdetett gyermekprogramunkat, amely megismerteti a gyermekekkel a jeles napi szokásokat, a hónapok régi magyar neveit, a természet változásához igazodva népi kézműves technikákat és mesterségeket. Népszerű ez a programunk is, hiszen az elmúlt években kialakult egy rendszer, a gyermekek pedig minden alkalmat élveznek és szeretettel várnak is. Bízunk benne, hogy még szélesebb közönséghez eljuthatnak programjaink és kezdeményezéseink, így biztosítva azt a folytonosságot, mellyel az egyesületünk által felvállalt értékrend továbbörökíthető” — mondta megkeresésünkre Székely Sára, az egyesület művészeti vezetője.

Ajánljuk még a témában:

Nagykároly

Olvasnivalók: Gróf Károlyiak Károlyban és Szatmári svábok

Mi mindent mondtak (nyilatkoztak) a gróf Károlyi család tagjai az 1989-es rendszerváltás után.
Vidék

Újra Kisdengelegre vezet a svábság útja

Svábtalálkozó, svábtánc-fesztivál és sváb bál lesz a Mezőpetrihez tartozó településen.
Nagykároly

Bor a kastélyban – szombaton és vasárnap Nagykárolyban

Tizenöt Kárpát-medencei borászat nedűi, mesterkurzus és bormaraton, élőzenés koncert, borkvíz – minden a borról szól július 27-28-án a nagykárolyi Károlyi-kastély kertjében.