Belföld

A GDP 4,03 százalékára nőtt a költségvetési hiány az év első tíz hónapjában

2021.11.25 - 08:52
Az idei év első tíz hónapjában a bruttó hazai termék (GDP) 4,03 százalékára, 47,98 milliárd lejre nőtt a költségvetési hiány. A múlt év azonos időszakában a GDP 7,01 százaléka, 74,04 milliárd lej volt a deficit - közölte szerda este a pénzügyminisztérium.

A tárca tájékoztatása szerint 2021 első kilenc hónapjában 44,29 milliárd lejes költségvetési hiányt jegyeztek, ez a GDP 3,77 százalékának felelt meg.

Idén január és október között a kormány 2,71 milliárd lejjel nagyobb összeget fordított beruházásokra, mint a múlt év azonos időszakában, a koronavírus-járvány miatti rendkívüli költségek pedig 11,36 milliárd lejre rúgtak.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem sokat érnek a bolojani megszorítások

Hatvan százalék fölött az állami eladósodás. Románia már nem tartozik az alacsony adósságú kelet-közép-európai országok közé.
Belföld

Ha termelésről van szó, Szatmár a középmezőnyben

A nemzeti össztermék 1,35 százalékát adja a megye.
Belföld

Nőtt a gazdaság, nőtt a termelés, de nem érezni

Románia egy olyan ország, amely mindig fejlődik, de a lakosai ezt soha nem érzik. A statisztikai intézet csütörtökön tette közzé a gazdaság változásairól szóló jelentését.