— Milyen indíttatásból indul a polgármesteri tisztség betöltéséért folytatott megmérettetésen?
— Bogdándi lakosként látom, hogy az elmúlt 12 év alatt a község hanyatlott. Egy aktív és fejlődő közösség kellene legyünk, ahol őrzik a hagyományokat, ehelyett hanyatlik a közélet, és a fejlődésben is megfeneklett Bogdánd. Számomra és a családom, barátaim számára ez elszomorító, mi itt képzeljük el a jövőnket, itt neveljük gyermekeinket. Az elmúlt időszakban számos bogdándi bátorított, hogy vágjak bele, méretkezzek meg, hiszen rengeteg elképzelésem van arról, hogyan lehetne fellendíteni az otthonunkat.
Akikkel beszélgettem, azonosulni tudtak mindezen meglátásokkal, és támogatásukat fejezték ki. Így született tehát a döntés az indulásomról azért, hogy a jelenlegi problémák beazonosításából és a tenni akarásból a fejlődés útjára léphessünk.
— Hogyan látja, milyen elvárásai vannak a bogdándi közösségnek egy új vezető felé?
— A bogdándi magyar közösségnek méltán lehetnek nagy elvárásai a polgármestere felé. Egy gazdag hagyományokkal, kultúrával és jó környezeti adottságokkal rendelkező községről beszélünk, melyből sok mindent ki lehet hozni, ha következetesen dolgozunk. A lakosságon belül mindenki egy élhető, modern környezetet szeretne maga körül. Természetesen minden korosztálynak megvannak a sajátos szükségletei, melyeket szem előtt kell tartani, és ennek megfelelően kell építeni a jövőt. A gördülékeny ügyintézést, anyanyelven való boldogulást és a területfejlesztést kiemelten fontosnak tartom megemlíteni itt.
— Milyen sikereket emelne ki eddigi életéből, pályafutásából?
— Az eddigi munkám során is emberekkel dolgoztam, ezért is ismerem jól a helyi közösség problémáit, gondolkodását. Jó emberismerő és jó problémamegoldó vagyok. Sikeresnek érzem magam az üzleti megvalósításaim kapcsán és a magánéletemben is.
— Milyen konkrét tervei vannak a következő 4 évre nézve?
— Az utóbbi időszakban Bogdándon csak romlott minden, így el szeretném kezdeni a fejlődés útjára léptetni a települést. Ez azt jelenti, hogy a falut teljesen lefedő úthálózatot szeretnék kiépíteni, ahol pedig szükséges, ott rehabilitálni. A vízhálózat és a kanalizálás teljes kiépítése, majd pedig a gázhálózat pontra tétele következik. Fontos, hogy egy település lakói számára elérhető legyen minden 21. századi szolgáltatás. Mivel Bogdánd lakossága idősödő, ezért a biztonságuk is kiemelten fontos. Szeretnék térfigyelő kamerákat telepíteni a forgalmasabb pontokra, és legalább egy bankautomatát is kihelyeztetni községünkbe, hogy a nyugdíjasaink könnyebben megkaphassák járandóságaikat.
Egy kiemelten nagy változást kell elérni a község szociális területét érintő munkákban. A gyerekek felvigyázása és az idősek gondozása egyre nagyobb kihívást jelent az aktív lakosok számára. Szeretném elérni, hogy több szociális munkás dolgozzon az önkormányzatnál, és a polgármesteri hivatal egy közösségi házként működjön. Mindenki a maga anyanyelvén bonyolíthassa hivatalos ügyeit, bátorsággal forduljanak kérdéseikkel a helyi tisztviselőkhöz, és dinamikusan működjenek a hivatalos szervek.
Szeretnék hagyományőrző eseményeket is meghonosítani, ami fellendíti kicsit az életet is, és a fiatalok számára is vonzó lehet. Motiváló és pezsgő közéletet szeretnék teremteni, ahol a helyszínt zöldövezetek és parkok díszítik. Az a célom, hogy biztonságban, kényelemben és modern körülmények között lehessen itt élni és ide hazatérni.
— Mit jelent ön számára az, hogy Pataki Csaba a Szatmár Megyei Tanács elnökeként újrázni készül az RMDSZ színeiben?
— Megtisztelő számomra, hogy lehetőségem lehet úgy dolgozni, hogy Pataki Csaba vezeti a megyei tanácsot. Remélem, ez így is lesz. Az eddigiekben a megye fejlődése szemmel látható volt, s ez annak is köszönhető, hogy ilyen vezetőség állt az élén. Nem elég csak tervekről beszélni ahhoz, hogy hiteles legyen valaki; Pataki Csaba mögött olyan tettek állnak, melyek bizalmat ébresztenek az emberekben és reményt, hogy Szatmár megye folytatni fogja a jó úton való haladást. (X)