A cseh bajnok ellen folytatja a Ferencváros

2021.08.03 - 12:49

A magyar bajnok Ferencváros szerda este a cseh Slavia Praha együttesét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.
A zöld-fehérek egyelőre százszázalékosak a sorozatban, hiszen a koszovói Prishtina és a litván Zalgiris Vilnius együttesével szemben is kettős győzelemmel jutottak tovább, ugyanakkor az OTP Bank Ligát hatalmas meglepetésre a Kisvárdától elszenvedett 2–1-es hazai vereséggel kezdték.
A második selejtezőkörben aratott győzelemmel az már eldőlt, hogy a 2019-ben az Európa Liga, tavaly pedig a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelt Ferencváros 2021 őszén is érdekelt lesz valamely európai kupasorozat csoportkörében.
A „legrosszabb” esetben, azaz egy esetleges Slavia Praha elleni búcsút követően az Európa Liga playoffjában lenne érdekelt a gárda, ott a vesztesek az Európa Konferencia Liga főtábláján indulhatnak majd. Továbbjutás esetén újra a BL csoportkörért szállnának harcba a zöld-fehérek, de ha nem is járnának sikerrel, akkor az EL-főtáblával vigasztalódnának.
Mint arról beszámoltunk, továbbjutás esetén a Kolozsvári CFR – Young Boys párharc győztesével játszik majd a Fradi a BL playoff körében.
Amennyiben a Slavia jut tovább, akkor a Ferencváros az EL-selejtező utolsó körében a horvát Dinamo Zagreb és a lengyel Legia Warszawa párharc vesztesével mérkőzik a csoportkörbe jutásért.
A Ferencvárosnak egyébként történelme során nem sok szerencsét hoztak a cseh csapatok elleni küzdelmek. Csupán egyszer, a Vásárvárosok Kupája 1964–65-ös kiírásában tudott nyerni a Fradi cseh együttes ellen: a sorozat első fordulójában 2–1-es összesítéssel búcsúztatta a Spartak Brnot.
A Sparta Praha ellen kétszer, a 2004–2005-ös BL-selejtező harmadik fordulójában, illetve a Kupagyőztesek Európa Kupájának 1972-73-as kiírásának második fordulójában játszott, mindkét alkalommal nyert odahaza a Ferencváros (1–0, illetve 2–0), de a párgai visszavágókat elvesztette, ami a búcsút jelentette a sorozat aktuális kiírásában. Az UFEA Kupa 1999-2000-es sorozatának első fordulójában a Teplice búcsúztatta a Fradit 4–2-es összesítéssel, a Bajnokcsapatok Európa Kupájának 1981-82-es kiírásának első fordulójában pedig a csehszlovák bajnok, a Baník Ostrava a budapesti 3–2-es vereség után 3–0-ra nyert odahaza, és ezzel kiejtette a zöld-fehéreket.
A mostani ellenféllel, a Slaviával is volt már egy korábbi összecsapása a Ferencvárosnak: a Intertoto Kupa 1986-os csoportkörében a budapesti 0–1 után Prágában is kikaptak a budapestiek (2–0).
A szerdai találkozó 21 órakor a spanyol Jesús Gil Manzano sípjelére kezdődik, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti. A visszavágót a jövő kedden rendezik Prágában.

P. A.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.