A City lazán nyert, a Real megdolgozott a sikerért

2021.02.25 - 08:41

Igaz, a Borussia Mönchengladbach ezúttal idegenben volt vendéglátó, hiszen Németországba nem fogadhatta a Manchester Cityt, viszont vélhetően ez sem lehet kifogás Marco Rose vezetőedző legénységének, hiszen a budapesti Puskás Ferenc Arénában a Gladbach játékosi egyszer, a találkozó 93. percében veszélyeztették Ederson kapuját.
A City 2–0-ra legyőzte az alsó-rajnai együttest, és az ember érzése az volt, hogy az angol bajnokságban magabiztos előnnyel vezető csapat közel sem hajtotta ki magát – sem védekezésben, sem támadásban.
A 29. percben Joao Cancelo jó ütemű előretörése majd beadása után Bernardo Silva fejjel vette be Sommer kapuját (0–1), majd a fordulás utáni huszadik percben Gabriel Jesus kotorta három méterről a hálóba, de a gólban ismét csak főszerepet játszott a „portugál tengely”: Cancelo a hosszúra tekeredő beadását ugyanis Bernardo Silva bólintotta az érkező brazil elé, ezzel megteremtve a ziccert (0–2).
Gabriel Jesus a szerdaival együtt összesen ötszöt lépett pályára a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, mind az öt meccsén gólt szerzett, mindegyiken egyet-egyet.
A nap bergamói találkozóján a Real Madrid 1–0-ra nyert a hamar emberhátrányba kerülő Atalanta otthonában. A 17. percben Remo Freuler fellökte a balhátvéd létére ziccerben kilépő Ferland Mendyt, s villant is a piros lap az olaszok svájci védőjének. Talán nem túlzás állítani, hogy a német Tobias Stieler játékvezető túlzott szigorral járt el ez esetben, de a szabálytalanságot senki sem vitatta.
Ezután hiába futballozott emberelőnyben a Real Madrid, az Atalanta remekül szervezte meg a védekezését és a spanyolok a fordulás után sem találtak sokáig fogást a hazaiakon. A hajrában viszont megtört a jég: egy szöglet után a tizenhatos előterében a 100. BL-meccsét játszó Luka Modrictól kapott labdát Mendy jobbal mesterien csavarta félmagasan a kapu bal oldalába (0–1).
A visszavágót március 16-án rendezik Madridban – ha a koronavírus-járvány nem szól közbe…

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ

Atalanta BC – Real Madrid CF 0–1 (0–0)
G.: F. Mendy 86.
Kiállítva: Freuler 17.

VfL Borussia Mönchengladbach – Manchester City FC 0–2 (0–1)
G.: Bernardo Silva 29., Gabriel Jesus 65.

Fotó: AFP/Nemzeti Sport

Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért

A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.