A CFR és a Fradi is előnnyel várhatja a visszavágót

2021.07.21 - 11:22

A mérkőzés előtt Șumudică azt nyilatkozta, hogy ezen a találkozón ki kell jöjjön a két csapat közötti értékbeli különbség, és már Gibraltárban el kell dönteni a továbbjutást kérdését. A pályán viszont semmit nem mutatott a román bajnok az értékéből, az első félidőben még egy veszélyes helyzetig sem jutott el. A hazai csapat volt az offenzívabb, így Giedrius Arlauskis volt az, akinek több munkája volt a kapuban. Így teljesen megérdemelten szereztek előnyt az első félidő végén, amikor a Lincoln játékosai mattot adtak a CFR védelmének, és Marcos Rosa védhetetlenül vágta a labdát Arlauskis kapujába (1–0).
Fordulás után kicsit rendezte sorait a CFR, és többet kezdeményezett, így kevesebb mint negyed óra alatt át is vették a vezetést. Az 52. percben Runar Mar Sigurjonsson varázsolta a labdát Gabriel Debeljuh fejére, aki védője mögül fejelhetett Kyle Goldwin kapujába (1–1). Öt perccel később pedig Bernardo Lopes gondatlanul hazagurított labdája került a CFR horvát játékosának a lábára, aki élt a lehetőséggel, és megszerezte a kolozsváriak vezető találatát (1–2).
A folytatásban kézben tartották a mérkőzést a vendégek, de nagyobb helyzetet már nem alakítottak ki, így megőrizték az előnyt a július 28-i, kolozsvári visszavágóra.

Ismét nyert otthon a Fradi
A Ferencváros kétgólos előnyt szerzett odahaza az FK Žalgiris Vilnius elleni meccsen. Ebben a kiírásban egyértelműen a legjobb első félidejét játszotta a tavaly csoportkörös magyar bajnokcsapat és már a tizedik percben kis híján megszerezte a vezetést, de Myrto Uzuni lövése a keresztlécen csattant. Az előző körben a koszovói FC Prishtina elleni visszavágón triplázó albán támadónak a 25. percben már összejött a gól, ekkor Ryan Mmaee gyönyörű passzát értékesítette (1–0). A házigazdák uralták az összecsapást, és a tavalyi selejtezőkön is villogó Nguen Tokmac látványos lövésével megduplázták előnyüket (2–0).

fradiZalgirisMTI
A fordulást követően is a magyar bajnokcsapat futballozott fölényben, de a nagy helyzetek ezúttal elmaradtak. A vendégek a kapura nem jelentettek komoly veszélyt, ráadásul a 91. percben még nehezebb helyzetbe kerülhettek volna a továbbjutás szempontjából, hiszen egy kezezés miatt büntetőhöz jutott a Ferencváros, de Uzuni lövését védte a kapus.
Ennek ellenére a magyar bajnok kedvező helyzetből várhatja a jövő hét keddi visszavágót, s ha Litvániában is képes lesz ilyen szinten irányítani a mecset, aligha forog majd veszélyben a továbbjutás és a biztos csoportkörös szereplés valamely európai kupasorozatban.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Első mérkőzés

Lincoln Red Imps FC – Kolozsvári CFR 1907 1–2 (1–0)
G.: Marcos Rosa 45., illetve Gabriel Debeljuh 52., 58.

Ferencvárosi TC – FK Žalgiris Vilnius 2–0 (2–0)
G.: Myrto Uzuni 25., Nguen Tokmac 39.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.