A Celtic után jöhet a Dinamo Zagrab

2020.09.15 - 18:34

Nem fog feltartott kezekkel felállni a Ferencváros a Dinamo Zagrab elleni Bajnokok Ligája selejtezőmérkőzésen, hiszen a playoff-körbe jutás a tét. Legalább is ezt ígéri a magyar labdarúgás bajnokcsapata, amely a svéd Djurgården (2–0) és a Celtic legyőzése (1–2) után jutott el a harmadik körig.

A horvátoknak viszont csak egy selejtezőkörre volt szüksége, hogy a playoff ajtajáig eljusson: a CFR-t gyűrte le Kolozsváron, a rendes játékidőben 2–2 volt a végeredmény, de a 11-es rúgásoknál jobbnak bizonyultak.

A két együttes egyébként ebben a szezonban még egyetlen mérkőzést sem veszett. Igaz, a magyar bajnokságban talán kicsit könnyebb dolga volt a Fradinak, ugyanis ikszelt az MTK otthonában, nyert Zalaegerszegen, majd kiütötte a Paksot, viszont „út közben” a svéd és a skót bajnok is megégette magát a zöld-fehérekkel.

A Dinamo 13–2-es gólkülönbséggel zárta a honi bajnokság első négy körét, csak a Osijek és a Hajduk Split tudott betalálni a zágrábiaknak, de egyiknek sem sikerült pontot rabolni a Zoran Mamić edző alakulata elleni meccsen. A CFR viszont alaposan megdolgoztatta Arijan Ademit és társait, és egy kis szerencsére is szüksége volt a horvátoknak, hogy ma ők utazhassanak Budapestre a Fradi elleni mérkőzésre.

A Hajduk elleni bajnoki találkozón egyébként pályán volt a 18-szoros válogatott magyar futballista, Gyurcsó Ádám is, aki az M1 televíziócsatornának adott interjújában azt mondta, hogy a Ferencvárosnak lehet keresni valója a Dinamo elleni meccsen. „A Ferencvárosnak arra kell figyelnie, hogy a Dinamo minden egyes hibát könyörtelenül kihasznál, valószínűleg a szerdai meccs eredménye is azon múlik majd, hogy melyik együttes hibázik kevesebbet” — jelentette ki a középpályás.

Arról már korábban beszámoltunk, hogy a Ferencváros és a Dinamo Zagrab tavaly is a BL-selejtező harmadik körében mérkőzött egymással. Akkor oda-visszavágó mérkőzésen a Fradi 1–1-es játszott Horvátországban, viszont 4–0-ra kikapott odahaza. Ráadásul a zágrábiak kerete alig változott tavaly óta, így Mamić majdnem ugyanazt a kezdő tizenegyest tudja felállítani, mint 2019 augusztusában. Csak Nikola Moro és Dani Olmo nincs a Dinamo keretében, Dominik Livaković, Ademi, Bruno Petrović, Izet Hajrović, Amer Gojak, Lovro Majer, Petar Stojanović, Emir Dilaver, Dino Perić, Marin Leovac, Mislav Oršić, Danijel Zagorac, Mario Gavranović és Kevin Theophile-Catherine bizonyára még emlékszenek arra, hogy győztek 4–0-ra a Groupama Arénában.

Közülük bárki pályára állhat a mai találkozón is, a zágrábi alakulat ugyanis a honlapján közölte, hogy a Budapestre utazó valamennyi csapattag, a szakmai stáb, valamint az együttes küldöttségéhez tartozók koronavírus-tesztje negatív lett.

Elemzők úgy tartják, a Ferencváros elleni szerdai BL-selejtezőn kezdeni fog a nyáron igazolt védekező középpályás, Kristijan Jakic, aki máris bizonyította, hogy remek vétel volt. A bosnyák válogatott Gojak pedig szintén jó szintet hoz a középpályán. Az egyik nagy kérdés, hogy a középső alakzat támadó stílusú játékosa, Majer vajon képes-e bizonyítani, hogy valóban szintet lépett.

A macedón válogatott Ademi stabilan hozza a jó formáját, elöl pedig az egyelőre kilencven percre nem hitelesített Petrović azért csak-csak kezdett szombaton Splitben, Oršić teljesítményét pedig az egy-egy gól és assziszt mindennél jobban jellemzi.

A védelemről annyit: Stojanović és Leovac a széleken biztos pont, középen pedig a Josko Gvardiol, Dilaver tandem mutatta meg, hogy huzamosabb ideig és értékmérő találkozókon is lehet rájuk számítani.

Igaz, túloldalt Szergej Rebrov is felállíthatná majdnem ugyanazt a tizenegyest, mint a tavalyi meccsen, hiszen Dibusz Dénes, Lovrencsis Gergő, Miha Blazic, Lasha Dvali, Eldar Civic, Sigér Dávid, Ihor Haratin, Oleksandr Zubkov, Michal Svarka és Tokmac Nguen idén is kerettagok. Azonban az ukrán szakember legénysége azóta sokat fejlődött, és ez remélhetően a mai találkozón is látszani fog.

A budapesti mérkőzés győztese az azeri Qarabağ és a norvég Molde FK párharc győztesével játszik majd a playoffba. A selejtezőkör utolsó körében oda-visszavágót rendeznek szeptember 22-én vagy 23-án, illetve szeptember 29-én vagy 30-án. A vesztes csapat az Európa Liga playoff-körében folytatja, ennek a fordulónak a sorsolását pénteken rendezi az európai szövetség.

A Ferencváros – Dinamo Zagrab találkozó 20 órakor kezdődik, és az M4 Sport élőben közvetíti.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.