A bíró búcsúztatta a CFR-t az EL-ből

2020.12.11 - 10:09

Okkal érezhetik úgy a Kolozsvári CFR játékosai, hogy elvették tőlük a továbbjutás lehetőségét csütörtök este, hiszen a labdarúgó Európa Liga utolsó fordulójában rendezett mérkőzés rendes játékidejének a végén megvolt a három pont, majd közbelépett a francia bíró.
A svájci bajnok elsősorban a CFR térfelére terelve a játékot próbálta meg végig tartani a számára kedvező döntetlent, de mivel a román csapatnak nyernie kellett a továbbjutáshoz, pörgős kontrafoci zajlott a pályán. Ciprian Deac, Damjan Djokovic és Mario Rondón tapsoltak el nagy helyzeteket a berniek kapuja előtt, így 0–0-ról kezdődött a második félidő. Cristian Bălgrădeannak a 64. percben kellett először védenie, amikor Gianluca Gaudino távoli lövését kellett kibokszolnia. Túloldalt viszont sorra alakította ki a helyzeteket a kolozsvári csapat, mígnem a 84. percben megszületett a vezető találat is: a sokat próbálkozó Mario Rondón lövése a kapusfáról a gólvonal elé pattant, Gabriel Debeljuh pedig a berni kapuba vágta a kolozsváriak vezető gólját (0–1).
A hosszabbítás perceiben viszont már alig zajlott valami játék a pályán, mégis fordított a hazai csapat. Itt viszont szükség volt Benoit Bastien játékvezető hathatós közbejárására is: Bălgrădean szabadított fel a hatosán belül egy labdát, amire a hazaiktól Cédric Zesiger is felugrott, viszont a svájciak játékosa javeszékelve rogyott a földre, ami meghatotta a francia sípmestert, és tizenegyest ítélt, sőt, még a kapust is kiállította. A visszajátszásból látszott, hogy a kapus a beívelt labdát öklözte ki, majd azzal a lendülettel az érkező svájci fejét is súrolta. A piros lap vélhetően a tiltakozás miatt villant, a tizenegyest viszont Jean-Pierre Nsame belőtte (1–1). A svájci játékos egy perccel később szintén pirosat kapott, miután a kolozsvári térfélen lekaszálta Andrei Burcát (hozzátesszük, ez a megmozdulást sárga lapot érdemelt volna).
A kitámadó CFR-t Meschack Elia és Gianluca Gaudino kontrázta le (2–1), a tízperces ráadásba pedig a második svájci gól után még egy vendégkiállítás is befért: Djokovic addig mutatta a „nullát” a bírónak, amíg ő is pirosat kapott.
„Katasztrófa az, amit ez a bíró művelt. Mi kritizáljuk a romániai bírókat, de az, amit ez művelt, az már katasztrófa. Nem értem, hogy egy ilyen valaki mit keres az Európa Ligába, mert egy katasztrófa, amit művel. Hogy ítélhetsz tizenegyest egy olyan helyzetnél, amikor még a sértett sem kéri a büntetőt. De, ha már szabálytalanságot keresünk annál a helyzetnél, akkor kifele járt volna, mert a kapus akadályozva volt a hatosán belül. Nincs más szavam erre a bíróra, csak az, hogy katasztrófa – nyilatkozta a találkozó után a CFR kapitánya, Mario Camora. – Én úgy érzem, hogy dicséretet érdemelnek a fiúk, mert harcoltak, és megérdemeltük volna a győzelmet. Ez meg is lett volna, ha egy bíró vezeti a találkozót.”
EURÓPA LIGA, 6. FORDULÓ
A-csoport
Young Boys – Kolozsvári CFR 2–1 (0–0)

G.: Nsame 90+3. (11-esből), Gaudino (90+6.), illetve Debeljuh 84.
Kiállítva: Nsame (90+4., Young Boys), illetve Bălgrădean (90., CFR), Djokovic (90+8. CFR)
CSZKA Szófia – AS Roma 3–1 (2–1)
G.: Tiago Rodrigues 5., Sowe 34., 55., illetve Milanese 22.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Továbbjutást ért a sovány 1–1 Andorrában

A hazai 3–0-s győzelem után vakációzni utazott Andorrába a román bajnok Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.