A 90. percben még döntős volt a Manchester City…

2022.05.05 - 16:36

Miközben Thibaut Courtois-nak, a meccs emberének megválasztott madridi kapusnak többször is akadt védeni valója, a Real játékosai a 90. percig egyszer sem találták el Ederson kapuját. Na de onnantól… Rodrygo nemcsak egyenlített, hanem a hosszabbítást érő vezető gólt is befejelte a fél lábbal már a döntőben lévő City hálójába, majd a ráadásban Karim Benzema belőtte a saját maga által kiharcolt tizenegyest, beállítva a 3–1-es végeredményt.
„Nem mondhatnám, hogy hozzászoktunk ehhez, de amit ma láthattak, megtörtént a Chelsea és a PSG ellen is – idézi az európai szövetség (UEFA) Carlo Ancelottit, a Real Madrid vezetőedzőjét. – A klub történelme az, amely segít minket tovább küzdeni akkor is, amikor minden veszni látszik. Jó meccset játszottunk egy erős rivális ellen. Egyenlítettünk, így a hosszabbításban pszichológiai fölényben voltunk. Nem ment egyszerűen, mert a City irányította a játékot, de megragadva az utolsó esélyünket képesek voltunk hosszabbításra menteni a csatát. Boldog vagyok, hogy bejutottunk a párizsi döntőbe, amelyen egy újabb nagyszerű ellenfél vár ránk.”
„Két évig éltem Liverpoolban. A finálé egy derbi lesz számomra, hiszen még mindig evertonos vagyok” – idézte a Sky Sports Ancelottit
„Közel voltunk a döntőhöz, de nem sikerült – értékelt Pep Guardiola, a Manchester City menedzsere az UEFA-nak. – Miután betaláltunk, feljavult a játékunk. Megtaláltuk a ritmust, és a játékosok jól érezték magukat a pályán. Nem ment rosszul, de a futball kiszámíthatatlan. Időre van szükségünk, hogy feldolgozzuk ezt.”
A sorozatban rekordbajnok Real Madrid 17. alkalommal jutott be a BEK/BL-döntőbe: 13 alkalommal nyert – legutóbbi sikeres fináléját a Liverpool ellen vívta (3–1, 2018) –, háromszor veszített. Az eddigi utolsó legyőzője, ki nem találják, a Liverpool volt 1981-ben (0–1).
A harmadik felvonás május 28-án következik a saint-denis-i Stade de France-ban.
Ezzel is történelmet ír a két csapat, hiszen három alkalommal még nem találkozott egymással ugyanaz a két együttes a BEK és a BL döntőiben.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Real Madrid CF – Manchester City FC 3–1 (0–0, 2–1, 3–1) – hosszabbítás után
Gólszerző
: Rodrygo 90., 90+1., Benzema 95. (11-esből), illetve Mahrez 73.
Továbbjutott: a Real Madrid, 6–5-ös összesítéssel

Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért

A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.