A 34. helyen zárta Gyenes Mani a 12. szakaszt, amely „nagyon tetszett”

2023.01.13 - 16:10
A versenyzők 376 kilométert tettek meg a Rub Al-Khali sivatagban — ebből 185 kilméter volt a mért szakasz —, s a kellemes időjárás ellenére a természet most is kihívás elé állította őket.

A chilei Ignacio Cornejo (Honda) nyerte pénteken a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali tizenkettedik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 34. helyen végzett, s mint videobejelentkezésében fogalmazott: „Nagyon tetszett a pálya. Itt már sokkal jobb idő van, mint az előző napokban. Nagyon tetszett, nagyon gyors volt, viszont sok helyen kellett navigálni, mert dűnés szakaszok voltak.” – mondta. A legnagyobb kihívást jelentő rész pedig a hús-fesh volt (homok, amely szilárd talajnak tűnik, de úgy viselkedik, mint a puha sár).

A versenyzők 376 kilométert tettek meg a Rub Al-Khali sivatagban, ebből 185 kilméter volt a mért szakasz. Az argentin motoros 49 másodperccel előzte meg a második helyezett ausztrál Daniel Sanderst (GasGas) és 01:58 perccel a harmadikként célba érő, szintén ausztrál Toby Price-ot (KTM).

Összetettben Mani tartja 30. helyét

Összetettben Toby Price átvette a vezetést, a második az amerikai Skyler Howes (Husqvarna) 28 másodperces hátránnyal, a harmadik az argentin Kevin Benavides (KTM) 2:40 perces lemaradással.
Gyenes Emánuel összetettben tartja a 30. helyet, 7:15:08 órás hátránnyal.
Szombaton következik az utolsó előtti, tizenharmadik etap. A Shaybah és Al-Hofuf közötti 675 kilométeres távból 154 kilométer a mért szakasz.

Hírszerkesztő

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!

Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.

Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív

Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.

Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani

Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.