Belföld

45 lejre nő az élelmiszer-utalványok maximális értéke

2025.11.12 - 16:01
Elfogadta a képviselőház szerdai ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint legtöbb 45 lej lehet az élelmiszerjegyek értéke a jelenlegi 40,18 lej helyett.

A jogszabályjavaslatot a szenátus korábban már elfogadta, a képviselőház döntő házként szavazott róla.

"Az intézkedés segítség a családoknak, mert a megkeresett bér kiegészítéseként egy olyan pluszt jelent, amely a hétköznapi kiadások teherviselését könnyíti, továbbá motivációs eszköz is a munkaadó kezében, amellyel motiválhatja az alkalmazottakat" – nyilatkozta Csép Éva-Andrea RMDSZ-es képviselő.

Az ételjegyek maximális értéke legutóbb 2025 áprilisában nőtt, az infláció miatti indexálás eredményeképpen – emlékeztetett közleményében az RMDSZ.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.