Zsinórban kettőt nyert a Clinceni

2021.12.14 - 15:14

A legnagyobb különbségű győzelmet a Rapid jegyezte (2–0), míg a legtöbb gólt hozó mérkőzést péntek este rendezték Craiován, ahol a Liga 1 újonca 2–1-re kapott ki a Clincenitől.
Az Academica Clinceni egyébként tizenhét nyeretlen bajnoki után az előző fordulóban szerezte meg idénybelei első győzelmét, akkor az utolsó előtti Dinamot verte. Most ismét nyert, az alsóházhoz tartozó csapat ellen, de a zsinórban szerzett két győzelmével együtt még mindig utolsó a tabellán, ugyanis az előtte álló Dinamo 15 nyeretlen bajnoki után éppen most szakította meg a negatív szériáját: hétfő este Târgoviştét verte odahaza.
A tabellát egyébként továbbra is magabiztosan a Kolozsvári CFR vezeti, miután a 19. fordulóban a vendég Miovenit is legyőzte. A címvédőnek ez volt sorozatban a hetedik megnyert meccse kapott gól nélkül. A találkozón egyébként a szatmárnémeti Ovidiu Mazilu volt a cserebíró.
Folytatja jó szériáját a második FCSB is: szászmedgyesi győzelmével a 12. mérkőzésen marad veretlen a fővárosi alakulat, ebből csak egyszer ikszelt.
Pozitív mérleget mutat fel a Sepsi OSK is, amely hat mérkőzés óta veretlen: a Farul elleni győzelme a negyedik ebben a sorozatban, emellett kétszer ikszelt, ráadásul Cristiano Bergodi vezetőedző legénysége negyedik meccsén gólt sem kapott.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 19. FORDULÓ

U Craiova 1948 – Academica Clinceni 1–2 (1–1)
G.: Andrea Compagno 28., illetve Robert Ion 33., Apostolos Vellios 68.

FC Rapid 1923 – Campionii FC Argeş 2–0 (2–0)
G.: Albert Stahl 9, Alexandru Albu 12.

Aradi UTA – FC Botoşani 0–0

FC Voluntari – Universitatea Craiova 1–1 (0–0)
G.: Ricardo José Veiga Varzim Miranda „'Ricardinho” 52., illetev Ionuţ Vînă 89.

Szászmedgyesi Gaz Metan – FCSB 0–1 (0–0)
G.: Darius Olaru 59.

Sepsi OSK – Farul Konstanca 1–0 (1–0)
G.: Bogdan Mitrea 7. (11-esből).

Kolozsvári CFR 1907 – CS Mioveni 1–0 (1–0)
G.: Valentin Costache 36.

Dinamo 1948 – Chindia Târgovişte 1–0 (0–0)

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.