Zakót kapott a Besiktas, mehet az EL-be

2016.12.07 - 07:32

A Barcelona labdarúgócsapat játékosai 583-at passzoltak a Borussia Mönchengladbach elleni keddi Bajnokok Ligája-mérkőzés első félidejében – ilyen sokat még nem jegyeztek fel a BL-ben egyetlen első félidőben sem a 2003–2004-es szezon óta, amióta az Opta ilyen nyilvántartást vezet.

Az egyik átadás mellesleg gólpassz volt: Arda Turan adta Lionel Messinek, ezzel szerzett vezetést a Barcelona a 16. percben. A Barca ezután négy gólig meg sem állt, ráadásul a török játékos mesterhármast jegyzett. Kedden egyébként az A-, B-, C- és D-csoportokban rendezték az utolsó fordulót. Az első két helyezett a BL nyolcaddöntőjébe jutott, míg a harmadik helyezettek az Európa Liga legjobb harminckét csapata között folytatják tavasszal a nemzetközi szereplést.

Bajnokok Ligája, 6., utolsó forduló

A–csoport: Basel – Arsenal 1–4 (S. Doumbia 78. perc, illetve Lucas Pérez 8., 16., 47., Iwobi 53.), Paris Saint-Germain – Ludogorec 2–2 (Cavani 61., Di María 90+2., illetve Misidjan 15., Wanderson 69.).

2

B–csoport: Benfica – Napoli 1–2 (R. Jiménez 87., illetve Callejón 60., Mertens 79.), Dinamo Kijev – Besiktas 6–0 (Beszedin 9., Jarmolenko 30. – 11-esből, Bujalszkij 32., D. González 45+2., Szidorcsuk 60., Moraes 77.).