— „A zene az kell, mert körülölel..." De miért kell? Számodra mit jelent a zene, s maga a zongora?
— A zene kell. Mindenkinek. Nagyon fontos. Azért kell és azért ilyen fontos, mert zene nélkül nem lenne élet. Egy-egy napot néha napján, ha nagyon megerőltetjük magunkat, elviselhetünk zene nélkül, de az életet nem lehet zene nélkül leélni, mert a zene mindenhol jelen van. A rádióban, a közösségi médiában, egy koncerten persze, vagy a fiatalabbaknál, ha megnyitnak egy videójátékot és a filmeknek is elhagyhatatlan része a zene. Még akkor is jelen van a zene, amikor az ember csak úgy dúdol, vagy énekelget valamit. Ezért fontos mindenki életében a zene, mert sokszor észre sem vesszük, hogy milyen szerves része az életünknek. Nekem pedig, mint zenésznek, a zene és a zongora mindent jelent, a múltat, a jelent és a jövőmet is.
— Mikor kezdtél el zongorán játszani? Mikor fogalmazódott meg benned, hogy több mint egy hobbi, hogy komolyan akarod venni?
— Négyévesen kezdtem el zongorán játszani, egy játékzongorán. Nyolcéves korom óta járok zongoraórára. Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy én ezt szeretném csinálni, ezt a hivatást választom, amikor először léptem fel, mint zenész és láttam, hogy a közönségnek tetszik az, amit csinálok.
— Minden tanítványnak kell egy mester. Ki a te mestered? Mit köszönhetsz neki?
— Az én tanárom Budean–Mihály Judit tanárnő. Ő egy nagyon jó tanárnő, nagyon kedves, nagyon jól tanít. Neki köszönhetem, hogy a nulláról felépítette azt, ahol most tartok és hogy mindvégig kitartott mellettem, időt és energiát nem kímélve.
—Az idei Véndiáktalálkozó megnyitó ünnepségén komolyzenei koncertet adsz. Milyen érzések kavarognak benned?
— Kicsit izgulok, hiszen mégiscsak a filharmóniában játszom, egy Steinway-zongorán, remélhetőleg nagy közönség előtt. Itt szeretném megköszönni Kovács Emőkének, a filharmónia igazgatónőjének, hogy lehetőséget adott, hogy a filharmónia színpadán ezen a zongorán játszhassak. Ez egy nagy lehetőség számomra, hogy kinyíljak a világra.
— Hogy választottad/választottátok ki a zeneműveket? Mit hallhatunk pénteken? Tudnál egy kis ízelítőt adni a repertoárból?
— A darabok, amelyeket majd pénteken hallhat a közönség mindazok a darabok, amelyeket a 2024-2025-ös tanév alatt megtanultam. Ezek az idei szólóestem darabjai voltak. Ezek mind, egytől egyik klasszikus zongoradarabok. A darabokon úgy megyünk végig, hogy a barokk korszaktól indulunk, és így szépen sorrendben, korszakonként megyünk egészen a modern zenéig, és minden darabról esik majd néhány szó. A koncertet Bach darabokkal nyitom, utána következik majd Beethoven, Chopin, Liszt, Mendelssohn, Debussy és végül Bartók.