VSK: Megvan az első győzelem

2012.10.14 - 21:05

A Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata szombaton megszerezte szezonbeli első győzelmét. Nicolae Istrate és Kibédi Albert tanítványai 34-29-re győzték le a Besztercei VSK csapatát.

Három egymást követő vereség után végre győzelemnek örülhettek a Szatmárnémeti Városi Sportklub szurkolói, hiszen a szatmári kézilabdacsapat 34-29 arányban verte meg a sereghajtó Besztercei VSK együttesét az A-divíziós kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában.

A szatmáriak jól kezdték a játékot, már az első percekben 3-4 gólos előnyt harcoltak ki, amelyet a félidő végéig nyolcra növeltek (19-11). A hazai formáció mezőnyfölénye a második játékrészben is megmutatkozott, viszont a Nicolae Istrate, Kibédi Albert edzőpáros által irányított csapat az eredményt illetően nem tudott jobban elhúzni a vendégektől, csupán egy góllal tudták növelni az előnyüket: az 50. percben 30-21, míg az 54. percben 32-23 volt az állás. Az utolsó tíz percben alábbhagyott a szatmáriak lendülete, a beszterceiek pedig elkezdték a felzárkózást. Annak ellenére viszont, hogy a végjátékban több cserejátékos is pályára lépett, a szatmári csapat így is hozni tudta a mérkőzést 34-29 arányban. Ugyanitt azonban kiemelhetjük Pogyină kiváló szereplését, a VSK kapusa ugyanis 19-szer hárított.

A következő fordulóban, szerdán a szatmári csapat Craiovára utazik, ahol a tabellán előttük álló Universitatea együttese ellen küzdhetnek meg.

Leigazolták Chirát

A múlt héten a VSK leigazolta Cosmin Chirát, a Nagybányai Extrem játékosát. A 23 éves kézilabdázó irányító szerepben játszott egykori csapatánál, tehát az elkövetkezőkben hasznára lehet a szatmári együttesnek, hiszen ezen a poszton nem volt egy meghatározó játékosunk. Chira korábban juniorként már szerepelt a VSK-ban. A beilleszkedéssel úgy tűnik nem lesz gondja, hiszen a beszterceiek ellen 5 gólt szerezve kiváló játékot mutatott.

Eredmény:

Szatmárnémeti VSK – Besztercei VSK 34-29 (19-11)

A szatmári gólszerzők: Oláh 8, Mateş 5, Oşvath 5, Chira 5, Jurj 4, Ciaca 3, Mureşan 2, Albu 1, Pop 1. Játszottak még: Cioroiu, Pogyină, Tătar, Varga és Santeiu.