VSK: marad az A-osztály

2015.06.07 - 16:48

A harmadik helyen zárt az osztályzót a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, így nem jutott fel a Nemzeti Ligába Nicolae Istrate edző legénysége, mivel a bukaresti tornáról az első kettő kvalifikálta magát az élvonalba.

Az Oláht és Udriştioiut nélkülöző szatmári alakulat az első mérkőzésen 29–26-ra verte az A-osztály A-csoportjából érkező CSM Focşani-t, szombaton viszont Nemzeti Liga kiesőhelyén záró Energia Lignitul Târgu Jiu 36-24-re győzött. Ez utóbbi meccsen a VSK jól kezdett, 4–0-ra (5. perc), majd 5–2-re vezetett (9. perc), de 15. percben az ellenfél egyenlített, majd hat gólos előnnyel mehetett pihenőre (17–11). A második félidőben nem sikerült felzárkózni, így maradt a 12 gólos vereség. Az osztályzó után a Tg. Jiu és a Steaua maradtak a Nemzeti Ligában, a VSK zárt a harmadik helyen, megelőzve a Kolozsvári U, a Focşani és a Galaci csapatait. Amennyiben nem nevez az összes csapat az élvonalba, a szatmáriak kapják az első meghívót.

Eredmények

VSK – CSM Focşani 29–26 (14–13). A szatmári gólszerzők: Mureşan 8, Mateş 6, Ungar 5, Clipea 4, Morar 3, Pop 2, Cristescu 1.

VSK – Energia Lignitul Târgu Jiu 24–36 (11–17). A szatmári gólszerzők: Mureşan 9, Morar 4, Clipea 3, Varga 3, Ungar 2, Mateş 2, Pop 1.