Szatmárnémeti

Vörösmarty Cirkusz, Világszám!

2013.10.28 - 12:07

A pécsi MárkusZínház Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde című mesejátékát cirkuszi produkcióként adta elő, bábfigurákkal. A színház előtt vásári játékok részesei lehettek a gyerekek.

 

Szombat este a pécsi MárkusZínház előadásában, az Ács Alajos Játékszínben került bemutatásra Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde című mesedrámájának bábváltozata. Az előadás úgy volt meghirdetve, mint ifjúsági és felnőttelőadás. Pilári Gábor társulatvezető örömmel szólt arról, hogy London, Párizs, New York, Vlagyivosztok s nem utolsósorban Iregszemcse után most Szatmárnémetiben is bemutatásra kerül ez a bábelőadás, melynek plakátjain az szerepel, hogy: Vörösmarty Cirkusz, Világszám! Csongor és Tünde: a trapéz két tüneményes csillaga, Ilma és Balga: a két fanatikus bohóc, Mirigy: az illuzionista és szabaduló művész, Karrah, Bezzeg, Duzzog: az ördögi ugrócsoport jelenik meg a színpadon. Az előadást amiatt ajánlják felnőtteknek, mert Vörösmarty nyelvezetét már kevesen beszélik és értik, így a gyerekek számára kissé szokatlannak tűnik. Az előadás egy cirkuszporondon játszódik, amelyen Csongor és Tünde a legtüneményesebb csillagként van jelen. Csongor végigjárja azt az utat, amit a mesében Árgyélus királyfi jár végig, hogy a tündérvilágban megtalálja Tündét.

 

Játszóház

 

Az Északi Színház előtt a történelmi játékokat felvonultató játszóház, a pécsi Ludibundus Játszószínház szórakoztatta a gyerekeket. Nagyon sok szülő és gyerek vett részt az egész napos rendezvényen, ahol a pécsi MárkusZínhaz játékkellékeit próbálhatták ki a gyerekek. Ezek a játékeszközök állandó kellékei voltak az egykori vásároknak, ahol a komédiások bevonták a játékokba a gyerekeket és a felnőtteket is. Voltak ügyességi játékok, voltak logikai játékok, és voltak olyan játékok is, amelyekhez bizonyos ismeretekre is szükség volt. A gyerekek közel kerültek a jelmezekhez, egyiket-másikat fel is próbálhatták, amelyekben egyesek jól érezték magukat, mások viszont félve húzódtak el tőlük. A pécsi MárkusZínház olyan bábelőadásokat készít, amelyek egyformán érdekesek gyerekek és felnőttek számára, úgy érzik, hogy a mesevilág az, amiben minden gyerek hisz, de a mesékből kinövő felnőttek is jól tudnak szórakozni egy-egy ilyen előadáson.

 

 

Elek György