Ma, október 12-én délelőtt vizsgáztak azok a pedagógusok, akik valamelyik Szatmár megyei iskola igazgatói vagy aligazgatói helyére pályáztak. Összesen 162 résztvevő iratkozott be.
Ma délelőtt 10 órától a Gheorghe Dragoş Gazdasági Kollégiumban tartották meg az iskolaigazgatók és aligazgatók számára kiírt írásbeli versenyvizsgát. Az összesen 162 jelentkező 178 hely elfoglalásáért vizsgázott közel 2 órán keresztül. A rácsteszt jellegű felmérő a pedagógiai szakértelem, valamint a vezetői, menedzseri készségek és ismeretek felmérésére volt hivatott.
A szerdai vizsga előtt fél órával minden résztvevőnek meg kellett jelennie, hogy regisztrálják őket, majd 10 előtt 10 perccel megtörténjen a szükséges eligazítás a teszt kitöltésének menetére vonatkozóan.
A vizsga ideje alatt megérkeztek a résztvevőkhöz tartozó küldöttek is, ugyanis a vizsga lebonyolításhoz szükség volt minden jelentkező részéről egy-egy 5 fős bizottságra, akik részt vettek a felmérők kijavításában, illetve felügyelték annak szabályszerű menetét.
Sajnos ezen a téren, úgy tűnik, nem volt megfelelően átgondolva a szervezés, ugyanis 11 órakor mondhatni hirtelen megérkezett ez a több száz ember, akik jobb híján a folyosókon ácsorogtak, illetve odakinn a szemetelő esőben várták, hogy a vizsga véget érjen, és teljesíthessék feladatukat.
A több órán át tartó ácsorgás főként türelmetlenséget és zúgolódást vont maga után, illetve sokan elmarasztaló kritikával illették a szervezőket.
Ami magát a vizsgát illeti, Călin Durla főtanfelügyelő szerint mindazok, akik sikerrel veszik az írásbeli próba akadályait, automatikusan programálásra kerülnek az október 17. és november 17. közötti periódusban esedékes szóbelire, amikor a vizsgabizottság elbírálja önéletrajzaikat, illetve egy interjú keretében bizonyosodnak meg az illető rátermettségéről.
A főtanfelügyelő azt is elmondta, hogy a megye jelenlegi iskolaigazgatói közül 20-an nem jelentkeztek vizsgára, ugyanis a közeli nyugdíjkorhatár miatt úgy döntöttek, hogy átengedik a stafétát.
A dolgozatok javításával az előzetes tervek szerint délután 5 órára végezniük kellett volna a bizottság tagjainak. Ezt az időhatárt sajnos nem sikerült tartaniuk, viszont a főtanfelügyelő, telefonos megkeresésünkre azt nyilatkozta a javított dolgozatok elbírálását követően, hogy a vizsgázók mintegy 70 százalékának sikerült átmennie a megmérettetésen. Durla elmondta, szerinte ez az arány tovább javul majd.