Vívás: megállíthatatlan volt Szereday Judit

2024.09.08 - 19:04

Első helyezést ért el a nemzetközi Balaton Kupa megmérettetésein a szatmárnémeti veterán sportoló. Dubajban leng majd a szatmárnémeti városzászló.

Győzelemmel hangolt az európai körversenyek újabb szezonjára a szatmárnémeti tőrvívó, Szereday Judit, a Balaton Kupa nemzetközi veteránversenyen: a Siófokon rendezett megmérettetésen a 60+ éves korosztály viadalában legyőzhetetlen volt.

Körverseny következik

A négy fegyvernemes vívóversenyt négy korosztályban rendezték meg, amelyen magyarországi, romániai, szlovéniai, szlovákiai és lengyelországi sportolók léptek pástra.
A mezőny erős volt, Szeredy Judit pedig egy drámai döntő után, 10–9-es győzelem után állhatott a dobogó legfelső fokára.

Ez volt a szezon első megmérettetése Szereday Juditnak, ezt követi az európai körverseny nyitánya. Ez a két verseny nagyon fontos, hiszen a dubaji világbajnokságra készíti fel Románia egyetlen képviselőjét, aki a szatmári vívóiskola színében lép majd pástra a világversenyen.

Szereday Juditot Dan Șuta készíti fel versenyeire.