Visszavonul Sir Alex Ferguson, Moyes érkezik a helyére

2013.05.08 - 19:00

A Manchester United labdarúgó–egyesület vezetősége szerda délelőtt a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a klub történetének legeredményesebb menedzsere, Sir Alex Ferguson a szezon végén visszavonul.

„Az angol futball történetének legeredményesebb menedzsere a West Bromwich Albion elleni május 19-i mérkőzésen búcsúzik el, és csatlakozik a klub vezetőségéhez” – olvasható a közleményben. Alex Ferguson 26 éve (1986 novembere óta) irányítja a Manchester Unitedet. Ez idő alatt alatt 1497 tétmérkőzést játszott a csapat, ebből 893-at megnyert, 337-szer döntetlenre végzett, 267-szer pedig kikapott (59,65 százalékos győzelmi mutató). Minden idők legeredményesebb brit futballszakembere, az MU-val eddig 38 nagy trófeát nyert (pályafutása során összesen 49-et), benne 13 bajnoki címmel, 5 FA-kupával, 2 Bajnokok Ligája-serleggel és egy Kupagyőztesek Eeurópa Kupája-trófeával. 2011 november 25. óta az ő nevét viseli az Old Trafford északi lelátója és szobra van a stadion előtt.

A The Times internetes kiadása szerint az MU még ma bejelentheti, hogy David Moyes, az Everton jelenlegi szakvezetője lesz Alex Ferguson utódja.