Visszavette pontjait a NAC-tól a VSK

2021.04.04 - 06:01

Tovább tart a Szatmárnémeti VSK veretlen sorozata a labdarúgó Liga 3 tavaszi szezonjában, és ezzel Rilti Zoltán edző alakulata pontszámban már kiegyenlítette az előtte álló nagysomkúti alakulatot. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ideiglenes, hivatalos táblázatában még a máramarosiak mögött van a VSK – mivel eddig több gólt rúgott, mint a szatmári alakulat –, viszont az összegzésnél helyet cserélhet a két csapat, mivel a Rilti-legénység idehaza verte ellenfelét, idegenben pedig ikszelt a Nagysomkúttal.
Ehhez viszont szükség volt arra is, hogy a VSK visszavegye pontjait a Nagyváradi AC-tól. A két együttes ősszel nem játszhatott egymás ellen a koronavírussal fertőzöttek magas száma miatt, így a FRF a bihariak javára írta a három pontot. Szombaton viszont már nem volt akadálya, hogy a nyári osztályzó után (amit a VSK nyert meg) ismét összecsapjon a harmadosztály két újonca, amely teljesen más utakat járt be a Liga 3 10-es csoportjában: a NAC ugyanis a táblázat harmadik helyéről várta a múlt hétvégi összecsapást, míg a VSK az utolsó előtti helyen áll a tabellán. Azonban az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban a szatmáriak akarata érvényesült.
A szombati meccsen a VSK remekül kezdett, és Zsiga Ervin, Flaviu Ionescu és Nyéki Márk sorozattűz alá vették Cosmin Verdeș kapuját. A 12. percben aztán Gabriel Cădar már nem hibázott: Zsiga mesteri keretszpasszára érkezett a támadó középpályás, és az 5-ös vonaláról küldte a lasztit a kapuba (1–0).
A bihariak ugyan átvették az irányítást, viszont nagy veszélyt nem jelentettek Alex Cadar kapujára, a szatmári védelem ugyanis nagyon jól működött. Sőt, Gabi Cădar kettőre növelhette volna az előnyt az első félidő végén, amennyiben 40 méteres torpedója nem a felső lécen csattan.
Fordulás után addig próbálkozott a NAC, míg látta, hogy Alex Cadar ezen a meccsen nem fog hibázni a VSK kapujába, túloldalt pedig Gabi Cădar kétszer is nagy helyzeteket hagyott ki, így az eredmény a végére nem változott.
A VSK nagyon értékes pontokat tartott itthon, így a tavaszi idényben a második hazai győzelmét jegyzi, amihez még hozzáadódik a két idegenbeli döntetlen. Szombaton délután ismét idegenben játszik a Ritli-legénység, ezúttal a Dési Someşul ellenfele lesz.