Visszaült a spanyol trónra a Real Madrid együttese

2020.07.17 - 10:22

Bajnok a Real Madrid! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2019–2020-as kiírását a rekordbajnok nyerte meg, amely a 37., utolsó előtti fordulóban hazai pályán 2–1-re legyőzte a Villarrealt.

Nagyon egyszerű volt a képlet a Real Madrid számára: a csütörtök esti mérkőzésen le kell győznie odahaza a Villarrealt, és 2017 után újra bajnok lesz, a klubtörténelem során immár a 34. alkalommal. Miközben a nagy rivális Barcelona otthonában vezetést szerzett az Osasuna, betalált a Real is: Luka Modric passzát Karim Benzema a kapus lába között rúgta a hálóba (1–0).

A második félidőben beálló rutinos Vicente Iborra szép fejes góllal sokkolta a Realt (1–1), de ez már csak szépítésnek számított, ugyanis előtte Sergio Ramos kiharcolt egy büntetőt, amelyet legurított ravaszul Karim Benzemának, aki azonban befutott a 16-osra a sípszó előtt, többedmagával. A megismételt büntetőt a gólkirályi címért harcoló francia lőtte, és nem hibázott (2–1).

Váratlanul izgalmas lett a hajrá, a két hazai gól előtt hibázó volt videotonos Szofian Sakla ugyanis egyenlíthetett volna, de a léc fölé lőtt, Toni Kroos bombáját éppen a léc hárította. Jelzésértékű, hogy az ötöt cserélő Zidane nem vetette be Gareth Bale-t, miközben a 94. percben Cazorla, Soriano és Iborra is betalálhatott volna – Vinícius Júnior remek megmozdulása után elvette Benzema kezezése miatt a VAR Isco gólját, jogosan, de ez már nem osztott, nem szorzott: a Real Madrid visszaült a La Liga és Spanyolország trónjára! 2–1

Közben Barcelonában a katalán együttes 0–1-es hátrányból kezdte a második félidőt. A vendégcsapat megérdemelten vezetett, ezért egy magasabb fokozatra kellett kapcsolni a hazaiaknak, ha versenyben akartak maradni a bajnoki címért. Elsősorban Messin látszott, hogy összeszorított fogakkal megy előre, próbálkozik, de egészen a 62. percig semmi sem jött össze neki. Ekkor azonban szenzációs szabadrúgásgóllal egyenlített, és ezt a csavarást tanítani kellene (1–1).

Az utolsó bő félórában nagy erőket mozgósított a Barca a győzelemért, egymás után dolgozták ki a helyzeteket, de csak lesgólig jutottak. A Madridból érkező hírek sem voltak jók barcelonai szempontból, de amikor tíz emberre fogyatkozott az Osasuna, legalább a győzelem esélye felcsillant. Felcsillant, de nemhogy a győzelem nem jött össze, egy gyors kontra végén a baszkok még a győzelmet is megszerezték a 94. percben Roberto Torres révén (1–2), így az utolsó forduló eredményétől függetlenül a Barcelonának – a csapatnak csalódást keltő – ezüstérem jutott. Az Osasuna viszont minden dicséretet megérdemel harcos, jól szervezett játéka miatt.

A Bajnokok Ligája helyek már korábban eldőltek: a Real, a Barcelona, az Atlético és a Sevilla nevezhet az első számú sorozatba. A Villarreal az Európa Liga főtábláján kezdi az európai szereplést, a második EL-főtáblás helyért, illetve az EL-selejtezőért is zajlik a harc az utolsó, vasárnapi fordulóban: a 6. hely csoportkör, a 7. pozíció pedig selejtezőt ér a második számú kupasorozatban.

Az alsóházat illetően, az Espanyol mellett már biztos kieső a Mallorca. Vasárnap a Celta éppen az Espanyol otthonában harcolhatja ki a bentmaradást, és győzelem esetében újabb évadot kezdhet a La Ligában. A kieső helyen álló Leganés a Real vendégeként kell nyerjen, de még ez is kevés neki a bentmaradáshoz, ugyanis a jövője függ az Espanyol – Celta mérkőzés eredményétől.

LA LIGA, 37. FORDULÓ

SD Eibar – Real Valladolid CF 3–1 (2–0)

Athletic Club – CD Leganés 0–2 (0–0)

FC Barcelona – C. A. Osasuna 1–2 (0–1)

Real Betis – Deportivo Alavés 1–2 (0–0)

RC Celta – Levante UD 2–3 (2–2)

Getafe CF – Atlético de Madrid 0–2 (0–0)

RCD Mallorca – Granada CF 1–2 (1–1)

Real Madrid – Villarreal CF 2–1 (1–0)

Real Sociedad – Sevilla FC 0–0

Valencia CF – RCD Espanyol de Barcelona 1–0 (1–0)

Egy nap alatt megdőlt Pelé és Alfredo Di Stéfano rekordja

Két rekord is megdőlt a spanyol labdarúgó bajnokságban a 15. forduló mérkőzései után: Lionel Messi túlszárnyalta Pelé egyik csúcsát, Inaki Williams pedig Alfredo Di Stéfano egyik rekordját adta át a múltnak.

EL-helyre csúszott be a végére a Granada

A spanyol labdarúgó élvonal a német után a második, amely az európai topligák közül a pályán, a teljes idényt lejátszva zárult.

Minden szem Sevillára szegeződik: ma újraindul a La Liga is

Három hónappal a koronavírus-világjárvány okozta leállást követően zárt kapuk mögött folytatódik a spanyol labdarúgó-bajnokság, a 28. forduló csütörtök este a Sevilla – Betis városi rangadóval indul.