Visszatértek az orosz remények, legyőzték a finneket

2021.06.17 - 14:38

A finnek az első fordulóban meglepetésgyőzelmet arattak a dánok ellen Koppenhágában, míg az oroszok háromgólos vereséget szenvedtek Belgium ellen. Így érthető volt az izgalom mindkét oldalról, hiszen az oroszok utolsó esélyüket játszották, míg a finnek az első Európa-bajnokságukon óriásit léphettek volna a nyolcaddöntő felé.
Azonban szerdán délután, Szentpéterváron a hazaiak irányítottak az első perctől kezdve, de kis híján így is a finnek jutottak előnyhöz: a 4. percben Joel Pohjanpalo gyönyörűen fejelt a kapuba egy beadás után, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.
A folytatásban tovább nőtt az orosz mezőnyfölény, de veszélyes kapura lövésig sokáig nem jutottak el Artyom Dzjuba kapufáját leszámítva. A finnek eközben a kontrákra koncentráltak, és a saját védőharmadukban igyekezték lezárni a passzsávokat.
Az oroszok az első félidő hosszabbításában szerezték meg a vezetést: tizenhatoson belüli látványos összjátékot követően az Atalanta játékosa, Alekszej Mirancsuk kapott labdát, amelyet betekert a kapu jobb felső sarkába (0–1).
A második félidőben már támadóbban léptek fel a finnek, és Teemu Pukki révén az első kapura lövésükig is eljutottak az 55. percig, Matvej Szafonov azonban védett.
A folytatásban Finnország sokkal nyíltabban játszott, ezáltal pedig az oroszoknak is több helyük volt támadni. A 67. percben hazai kontra után Rifat Zsemaletgyinov centikkel tüzelt a kapu mellé, a 72. percben újabb orosz ellentámadás végén Daler Kuzjajev lőhetett, de Lukás Hrádecky nagyot védett.
A hajrában próbálkoztak támadásokkal a finnek, de nem tudták áttörni az oroszok védelmét. A hazai pályán játszó Oroszország 1–0-ra megnyerte a mérkőzést, így két kör után mindkét csapat három ponttal áll.
„A játékosaim ma igazi csapatként viselkedtek. Teljesítettek, amit kellett, és nyertek. Azt gondolom, a felállásunk és taktikánk, amit választottam, bevált. Ahhoz, hogy a finnek védekezését megakasszuk, a szélsőket kellett megfelelően használnunk, és pontosan ez is történt. Elterveztük, végrehajtottunk. A tervünk működött” – árulta el a mérkőzést után Sztanyiszlav Csercseszov, az oroszok szövetségi kapitánya.