Vilniusban folytatja NL-szereplését a román válogatott

2018.10.10 - 16:22

A harmadik és a negyedik fordulókat rendezik meg a Nemzetek Ligájában a következő hat napban. Focicsemegék vannak a terítéken, de ma pályára lépnek a románok is győzelmi reményekkel.

Csütörtöktől keddig 46 mérkőzést rendeznek a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik és negyedik fordulójában. Az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt találkozó a nyári, oroszországi világbajnokság egyik elődöntőjének „megismétlése” lesz: a negyedik angolok az ezüstérmes horvátokhoz látogatnak. Egyik gárda sem rajtolt jól az új sorozatban, ugyanis mindkettő kikapott Spanyolországtól: Angliának az fájhat, hogy hazai pályán előnyről szenvedett vereséget, míg Horvátországnak a hatgólos kudarc mértéke elkeserítő.

Az első két kör eredményei alapján jó eséllyel ez a párharc a kiesésről fog dönteni. A vb-n a horvátok hosszabbításban 2–1-re múlták felül az angolokat, akik hangsúlyozzák, hogy ez nem visszavágó lesz számukra. „Horvátország jobb volt a vb elődöntőjében, de ez egy másik meccs lesz” — jelentette ki a védő Kieran Trippier.

Az segítheti az angolokat, hogy a pénteki találkozót zárt kapuk mögött rendezik meg, mivel a 2016-os Eb-selejtezők alkalmával az olaszok elleni, szintén nézők nélküli összecsapásra huligánok horogkeresztet égettek a gyepbe. Emiatt kétmeccses zárt kapus büntetést kaptak a horvátok, akik a következő mérkőzésüket már szurkolók előtt rendezhetik meg.

Szintén izgalmasnak ígérkezik az elmúlt két világbajnokság aranyérmesének meccse: a címvédő franciák a 2014-ben győztes németeket látják vendégül. A két gárda szeptemberben is megküzdött egymással, akkor gól nélküli döntetlen született Münchenben.

Ott még nem vesztettek

Pályára lépnek a románok is. Cosmin Contra szövetségi kapitány legényei két döntetlennel kezdték a sorozatot a C-osztály 4. csoportjában, csütörtök este pedig a nyeretlen Litvánia otthonában játszanak. Amennyiben a „trikolórok” behúzzák a vilniusi meccset, akkor eséllyel pályázhat a B-osztályt érő első helyre is. A keretből viszont hiányozni fog sérülés miatt Costantin Budescu, Vlad Chiricheș és Mihai Pintilii. A szövetségi kapitány így is bizakodó, és győzelmet vár a legényeitől. Ezzel egy két éves negatív sorozatot szakíthat meg a román válogatott. Legutóbb ugyanis 2016. október 8-án sikerült idegenben nyerni egy tétmérkőzést. Azután Lengyelországban (3–1), Montenegróban (1–0) vesztettek a trikolórok, illetve ikszeltek Kazahsztánban (0–0), Dániában (1–1), legutóbb pedig Szerbiában (2–2).

az eddigi litván-román párharcok tekintetében is a trikolórok oldalára billen a mérleg nyelve: 10 győzelem és 1 vereség. Ez utóbbit 2008. szeptember 6-án jegyezték Kolozsváron, amikor a világbajnoki selejtező nyitányán 3–0-ra győztek itt a baltiak. Másrészt, Litvániában minden meccsét megnyerte eddig Románia, legutóbb pedig 2001-ben kaptak gólt a trikolórok. A 2002-es vb-selejtezőn a jelenlegi szövetségi kapitány játékosként volt a pályán, és Románia 2–1-re nyert Vilniusban Adrian Ilie és Viorel Moldovan góljaival.

A románok vasárnap a 4. fordulóban idehaza, Szerbia ellen kezdik a sorozat visszavágóját.

Magyarország csapata pénteken lép pályára Athénba, Görögország nemzeti együttese ellen.