Villámrajt után fájó vereség

2016.12.24 - 17:36

Jól kezdtek a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázó hölgyei a karácsony előtti bajnoki forduló alexandriai mérkőzésén, viszont a második félidőben átadták a kezdeményezést a hazaiaknak, így a CSBT minimális győzelmet aratott Araujo csapata felett.

Most már fura lenne, ha a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázóinak a bajnoki mérkőzései nem hoznának drámai végjátékot, ám ez nem mindig végződik szatmári sikerrel, mint ahogy nem így történt a karácsony előtti napon rendezett alexandriai bajnokin sem.

Jose Araujo vezetőedző tanítványai villámrajtot vettek szombaton a CSBT elleni meccsen. A Morgan Batey, Matea Tavic, Laza Enikő, Oláh Andrea, Chastity Reed felállásban kezdő VSK két perc után már 8–2-re vezetett. A hazaiak később egy pontra felzárkóztak (13–14), de Laza Eni triplája, Flavia Ferenczi duplája és Reed szabaddobásai után a 8. percben már nyolc pont volt a két csapat között (13–21). Ferenczinek is beakadt egy távoli dobása, így kilenccel vezetett a szatmári csapat másfél perccel az első pihenő előtt (15–24). Szabaddobásokból faragtak a hátrányból a hazaiak, így a második negyedre négy pont maradt a VSK-előnyből (22–26). A vezetést továbbra sem sikerült átvennie az Alexandriának, bár többször is feljött Mădălin Piperea vezetőedző csapata egy pontra (27–28, 29–30, 38–39).

Öt pont előnnyel kezdte a második félidőt a vendégegyüttes (38–43), majd Tavic találatai még tettek egyszer hetet a két csapat közé (38–45). A hazaiak felzárkóztak és egyenlítettek 45-nél, majd Sattoria Rule révén vezetést is szereztek (51–49). Oláh Andi duplájával viszont a harmadik negyed is VSK-előnnyel zárult (51–53). Az utolsó tíz percben pedig alig érthető dolgok zajlottak a pályán: a CSBT 51–55-ről 59–58-ra fordított, majd Shanita Arnold triplájával és Megan Mullings duplájával a 38. percben 66–62-t mutatott az eredményjelző. Tavic és Reed viszont visszahozták a szatmári reményeket, húsz másodperccel a vége előtt ugyanis 70–71 volt az állás, hazai időkérés után azonban már semmi sem jött be a szatmári lányoknak: Tavic szabálytalankodott, Rule betalált, Ferenczi labdát vesztett, Laza Eni szintén szabálytalankodott, Arnold szabaddobásai pedig lezárták a meccset (74–71).

A végső statisztikákat tekintve elmondható, hogy a VSK-vereség egyik oka a pontatlan távoli dobások aránya volt: 16 próbálkozásból csak négyszer sikerült betalálni, míg a CSBT 19-ből 21 pontot szerzett. A két amerikai lány, Reed és Batey ismét remek teljesítményt nyújtott, hiszen előbbi újabb dupla duplát teljesített, míg a „kis” Batey hibátlan volt a kétpontos dobásoknál (6-ból 6 találat). Viszont érezhető volt Khadijah Whittington és Kristina Baltic hiánya, mindketten sérülés miatt koptatják a kispadot. A szerb lány biztosan kihagyja az idei utolsó meccset, míg KD játéka kérdéses. Szerdán újabb bajnoki vár a csapatokra, a VSK pedig idehaza búcsúztatja az évet: 18 órától a Both Katalin Sportteremben a CSM Târgovişte lesz az ellenfél.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló

CSBT Alexandria – Szatmárnémeti VSK 74–71 (22:28, 16:15, 13:10, 23:18).

Alexandria (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Arnold (19/6/6), Chivu (2/1/1), Voicu (0/3/1), Rule (13/5/4), Podar (4/1/1), Mullings (14/4/0), Grbic (4/0/1), Bartee (18/17/2). Vezetőedző: Mădălin Piperea.

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (27/10/5), Oláh (4/4/2), Szmutku (2/0/0), Ferenczi (9/3/2), Pop, Laza (5/3/1), Batey (12/9/0), Tavic (12/3/6). Vezetőedző: Jose Araujo.