Belföld

Vîlceanu: ma este leszögezzük a kormányalakítási tárgyalásokra vonatkozó mandátumot

Fotó: Agerpres
2021.11.02 - 17:09
Kedd este összeült a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai vezetősége, hogy megállapodjon a következő kormányalakítási tárgyalásokra vonatkozó mandátumról.

Az ülés előtt Dan Vîlceanu főtitkár elmondta, személyes véleménye az, hogy a Mentsétek meg Románia Szövetséggel (USR) kellene szövetségre lépnie a PNL-nek a parlamenti többség biztosítása érdekében.

Rámutatott, a PNL-nek csak két lehetősége van a parlamenti többséget biztosítani: vagy az USR-vel vagy a Szociáldemokrata Párttal (PSD) lép szövetségre.

A kormányfőt Klaus Iohannis államelnök jelöli ki, tette hozzá.

Florin Cîţu PNL-elnök pedig az ülésterembe való belépése előtt a sajtónak azt mondta, hogy a tárgyalásokra vonatkozó mandátumot fogják leszögezni, arra a kérdésre azonban nem válaszolt, hogy ez a mandátum a PSD-vel vagy az USR-vel való megbeszélésekre vonatkozik. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Eugen Tomacot bízta meg kormányalakítással Nicușor Dan államfő

Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.