Szatmár megye

Viharok és kánikula után jön az enyhülés

2023.07.23 - 09:07
Van egy kevés esély arra, hogy már hétfőn essen – de most viharriasztás nélkül –, viszont szerdára már komolyabb mennyiségű csapadékot mondanak, ami tartós lehűlést is hoz magával.

Hétfőre és keddre még sárga fokozatú kánikula-riadó van érvényben Szatmár megyében, de szerdától már visszaesnek a maximumok, 22 – 24 fokok követik a hét eleji 32-t.
Szerdától kezdve egy héten át lesznek élhető hőmérsékletek Szatmár megyében, augusztus másodikáig a nappali maximumok nem fogják elérni a harmincat, éjszakánként pedig 14 – 15 fokra hűl majd a levegő.
Július 26-tól egy kiadós eső miatt fog lehűlni a levegő, emiatt egyelőre nem adtak ki viharriasztás, vagy jégesőveszélyt sem mondanak, de az majd kedden kiderül, hogy tényleg szelíd nyári eső lesz, vagy valami csúnyább vihar is kíséri a hűvöset hozó csapadékot.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.