Vigaszágon vasárnap 13.30-tól játszanak a szatmári lányok

2017.09.23 - 21:06

Megszorongatta az Adriana Matei, Vaida Beáta a sokkal rutinosabb Karla Borger, Margareta Kozuch német párost a női strandröplabda Európa Kupa-szatellit szombat délutáni mérkőzésén, viszont mindezek ellenére a torna első számú favoritja 2–0-ra nyert, és egyenes ágon, elsőként jutott a legjobb négy közé.

Az egyértelmű, hogy mindkét szettben a rutin győzött a fiatalos lendület ellen, hiszen Adrian Pricop edző huszonéves tanítványai mindkét menetben 19-ig jutottak el, sőt, a második játszmában 1-2 ponttal vezettek is a szatmári lányok és úgy tűnt, hogy talán sikerül a harmadik szettig vinni a meccset.

Még így is lehet esélye a Matei, Vaida kettősnek az éremszerzésre, ehhez viszont ma győzni kell a 13.30 órakor kezdődő meccsen, hiszen ebben az esetben az elődöntőbe jutnak. A feladat nem lesz egyszerű, a második helyen kiemelt ukrán kettős, Valentina Davidova és Jevgenija Scsipkova lesz az ellenfél. Továbbjutás esetén a szatmári lányok a harmadik számú kiemelt orosz Szvetlana Kolomina, Olga Motrich kettős ellen játszanak vasárnap 16.30 órától.

Bár szombaton esett az eső, ez nem jelentett akadályt, hogy megrendezzék az összes mérkőzést, a program szerint.

Mint ismeretes, Románia legrangosabb röplabda-tornája zajlik most Szatmárnémetiben. Az európai konföderáció égisze alatt a szatellit-sorozat idei utolsó megmérettetésén küzdenek a lánycsapatok a pontokért. A pálya Szatmárnémeti új főterén van felállítva.

Vasárnap rendezik az utolsó találkozókat. A bronzmérkőzés 19.30 órakor, a finálé pedig 20.30 órakor kezdődik.