Videóbírós segítséggel tizenegyeseket ítéltek

2018.06.17 - 03:03

A két éve Európa-bajnoki ezüstérmes francia válogatott 2–1-nyert az ausztrálok ellen szombaton a labdarúgó-világbajnokság C csoportjában, Kazanyban.

A várakozásoknak megfelelően Didier Deschamps szövetségi kapitány legényei játszottak lendületesen, habár egy nagyon fiatal kerettel érkeztek Oroszországba. Mathew Ryannek akadt védeni valója, míg túloldalt Hugo Lloris-nak a saját csapattársai jelenthették a legnagyobb veszélyt: egy szabadrúgás után Tolisso lábáról a saját kapuja bal alsó sarka felé tartott a labda, de a hálóőr gyorsan reagált, nagyot vetődve mentett.

A fordulás után már gólt is láthattunk. Egy jó ütemű kiugratásnál Griezmann csapott le a labdára, de a 16-oson belül elesett. A játék továbbment, majd miután a labda kigurult az oldalvonalon, Andrés Cunha játékvezető kézfeltartással jelezte, hogy videobírós visszajátszás következik. Miután megnézte a pálya szélén lévő monitoron az esetet, tizenegyest ítélt, a vétkes Rishdonnak pedig sárga lapot mutatott fel. A büntetőt Griezmann a kapu bal oldalába vágta (1–0).

Négy perccel később jött a 11-es a túloldalon is, de ezúttal már nem volt szükség videóbírós segítségre: Umtiti egy beadásnál kézzel ütötte el a labdát, Jedinak pedig higgadtan lőtt a kapuba (1–1).

A büntetőkből esett gyors gólváltás után a hajrában Paul Pogba labdája éppen a gólvonal mögé pattant, ezzel a franciák kerültek másodszor is előnybe (2–1). A hajrában továbbra is nagy akarással küzdöttek az ausztrálok, de nem voltak elég kombinatívak a támadások szervezésében. Pályára lépett az Mbappéhoz hasonlóan 19 éves, de nála bő két héttel később született Daniel Arzani, az oroszországi világbajnokság legfiatalabb játékosa is, érdemben azonban nem tudott hozzátenni az ausztrálok teljesítményéhez a neki jutott pár percben.

A széria szaranszki mérkőzésén a dán válogatott 1–0-ra legyőzte Peru csapatát. A találkozó első háromnegyed órájának első fele dél-amerikai fölényt hozott, de utána átvették az irányítást a dánok. Veszélyes gólhelyzetet azonban egyik csapat sem tudott kidolgozni, mivel a támadósorok mindig létszámhátrányban voltak a védelmekkel szemben. A 44. percben a dán tizenhatoson belül Poulsen elhúzta a cselező Cueva lábát, de Bakary Papa Gassama nem látott szabálytalanságot. Bő egy perccel később azonban a gambiai játékvezető – miután a videobírós kollégák jeleztek – mégis megállította a játékot, majd büntetőt ítélt. A sértett Cueva erőből magasan a kapu fölé lőtte a labdát.

A szünet után mindkét oldalon a kontrákban bíztak, a dánok az 59. percben értékesítettek is egyet: a bal oldalon Eriksen ugratta ki Poulsent, aki ziccerben a kifutó Gallese mellett nyolc méterről a kapu rövid oldalába lőtte a labdát (1–0).

A peruiak hátrányba kerülve óriási nyomás alá helyezték ellenfelüket, így a dán kapu előtt többször veszélyes helyzet alakult ki. A bravúrt is bemutató Kasper Schmeichel kapussal az élen azonban a jól záró dán védelem valamelyik tagja mindig tisztázott, így az európai együttes megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

A csoportban folytatás csütörtökön a jekatyerinburgi Franciaország – Peru, illetve a szamarai Dánia – Ausztrália találkozókkal.

C-csoport, 1. forduló

Franciaország – Ausztrália 2–1 (Griezmann 58. perc, 11-esből, Pogba 81., illetve Jedinak 62., 11-esből)

Peru – Dánia 0–1 (Poulsen 59. perc)